پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی گردشگران و مسافران نوروزی از منطقه گردشگری غار لادیز از توابع شهرستان زاهدان بازدید کردند که از عدم نظارت برخی مسئولان در این منطقه گلایه کرده و گفتند: از قرارگاه شهید میرحسینی نیروی زمینی سپاه جهت تامین امنیت این منطقه تشکر و قدردانی می کنیم.
به گزارش عصرهامون، غار طبیعی لادیزشگفتی است که در دل کوه روستای لادیز از توابع شهرستان زاهدان و در 100 کیلومتری آن قرار دارد که همه ساله به ویژه در تعطیلات عید نوروز یا در فصل تابستان میهمانان زیادی را به آنجا می کشاند. زیبایی های منحصر به فرد این غار در منطقه کویری و در جوار چهارمین قله مرتفع ایران از قابلیت های فراوانی برای جذب طبیعت گردان و گردشگران داخلی و خارجی برخوردار است به گونه ای که در تمام طول سال از سقف و اطراف این غار، قطرات درشت آب جاری است که در کف آن یک جریان آب دائمی را تشکیل می دهد و انعکاس صدای قطرات آب در غار، حس شگفت انگیزی را بر روح و تن شنونده مستولی می کند. آبشار لادیز نیز در همین روستا و در فاصله نزدیکی از غار آبی “لادیز” قرار دارد به طوری که می توان با پای پیاده این مسافت را پیمود. ترکیب دو پدیده “آبشار” و “غار” در این منطقه باعث شده است برخی خانواده ها اوقات فراغت ایام تعطیل خود را در روستای لادیز بگذرانند.
 

با این تفاسیر اما امسال در حالی گردشگران و مسافران نوروزی از این منطقه گردشگری بازدید کردند که از عدم نظارت ها و رسیدگی بر این جاذبه  گردشگری گلایه داشتند و گفتند: جای بسی تاسف است که در چنین مکان گردشگری حتی یک چشمه سرویس بهداشتی، سطل زباله، آلاچیق و غیره وجود ندارد و مسافران در کنار جاذبه های این غار دیدنی با حجم انبوهی از زباله مواجه هستند که این مهم می طلبد مسئولین میراث فرهنگی دغدغه و نظارت بیشتری برای مکان های گردشگری داشته باشند.
یکی از مسافرانی که از استان اصفهان برای دیدن غار لادیز به سیستان وبلوچستان سفر کرده بود در این باره بیان کرد: نظارت و رسیدگی از سوی برخی مسئولان در این منطقه گردشگری کمرنگ است از یک سو نبود حتی یک سطل زباله که گردشگران و مسافران زباله های موجود را در آن قرار دهند و از سوی دیگر نبود نیروهای هلال احمر یا اورژانس در این منطقه که اگر مشکلی برای یک نفر پیش آمد به آن مراجعه کنند از جمله مشکلات موجود در منطقه گردشگری لادیز است.
وی در تکمیل مطلب فوق ادامه داد: اگر چه شاهد حضور فعال نیروهای هلال احمر و اورژانس در ورودی شهر میرجاوه بودیم اما از آنجایی که آنتن دهی تلفن همراه در منطقه گردشگری غار لادیز ضعیف است می طلبد این نیروها در این مکان هم حضور داشته باشند چون فاصله زیادی از میرجاوه یا تمین باید طی شود تا در موقعی که حادثه ای رخ می دهد امدادرسانی انجام شود.
 

به گفته یکی دیگر از مسافران نوروزی باید در چنین منطقه گردشگری چندین آلاچیق و چشمه سرویس بهداشتی نصب کرد تا مسافران و بازدید کنندگان در این خصوص مشکلی نداشته باشند.
یکی دیگر از بازدیدکنندگان زاهدانی هم که برای اوقات فراغت به این مکان گردشگری آمده بود، گفت: بهتر است میراث فرهنگی این مکان را به بخش خصوصی واگذار کند تا اوضاع آن سروسامان بهتری پیدا کند.
در همین راستا برخی از مسافران و گردشگران نوروزی که منطقه دیدنی غار لادیز را برای تفریح انتخاب کرده بودند از حضور نیروهای قرارگاه شهید میرحسینی نیروی زمینی سپاه(تیپ 110 سلمان فارسی ) تشکر کردند که در ایام تعطیلات به صورت 24 ساعته بحث امنیت آن منطقه را در دستور کار خود قرار داده بودند.
در همین راستا طی تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با معاون گردشگری اداره ‌کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان و فرماندار میرجاوه  داشت این مسئولان پاسخگوی تلفن همراه خود نبودند لذا پیگیری این موضوع همچنان در دستور کار این پایگاه خبری قرار دارد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۸۳۹


ارسال