يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
یک بانوی کارآفرین موفق در زمینه اقتصاد مقاومتی توانسته علاوه بر تامین مخارج زندگی خانواده خود زمینه اشتغالزایی را برای 8 نفردیگر هم به طور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کند.
به گزارش عصرهامون، پرورش طيور از گذشته های دور در ايران رايج بوده و خانواده های روستايی و عشايری، با نگهداری تعدادی مرغ و خروس، آن ها را پرورش داده و با استفاده از گوشت، تخم و پر آنها، بخشی از نيازهای خانواده را تامین کرده و مقدار اضافه بر مصرف خود را به شهرها برده و می فروختند و در یک نمونه خیلی کوچک، ضمن تامین بخشی از نیازهای خود، به چرخه اقتصادی کشور نیز کمک می کردند، همان روشی که امروز نام اقتصاد مقاومتی بر آن گذاشته شد و تلاش های فراوانی برای به نتیجه رساندن آن در حال انجام است.
اجرای موفق این طرح(اقتصادمقاومتی) توسط کارآفرینان در سیستان وبلوچستان باعث شد که بسیاری از کارجویان دیروز امروز به کارآفرینان خبره تبدیل شوند.
در روزگاری که اغلب افراد دم از بیکاری می زنند و فقط به دنبال کار دولتی و استخدامی در ادارات هستند افرادی هم وجود دارند که با عمل به توصیه های رهبر انقلاب با روی آوردن به اقتصاد مقاومتی برای خود کسب وکار پر درآمدی راه اندازی کرده و با همت و تلاش خود سعی در گذراندن زندگی دارد.
افرادی که نه تنها نان آور خانه خود می شوند بلکه با راه اندازی یک کارگاه یا واحد تولیدی کوچک اما زود بازده زمینه اشتغالزایی را برای چندین نفر دیگر هم فراهم می کنند..
صدیقه بلوچ زهی بانوی کارآفرین در شهرستان خاش یکی از فعالان عرصه تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی است که با همت و پشتکار خود توانسته با پرورش مرغ بومی، مرغ شاخدار و غاز در این زمینه موفق باشد.
وی توانسته با سرمایه اندک اقدام به راه اندازی یک واحد تولیدی کوچک کند و علاوه بر تامین مخارج زندگی خانواده خود برای 8 نفردیگر هم به طور مستقیم و غیر مستقیم زمینه اشتغال را فراهم کند.
این بانوی کارآفرین رمز موفقیت خود را پشتکار و باور داشتن توانایی خود دانست و گفت: برای رسیدن به آرزوها نباید فرصت های کاری را از دست بدهی باید با توجه به علاقه و موقعیتی که وجود دارد یک کسب و کار ایده آل را شروع کرد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۹۸۶


ارسال