چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ,21 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۲
درادامه یکه تازی واردات بی رویه؛
سنگ اندازی در چرخه تولید/ واردات بیش از 6 میلیارد تومان تور ماهیگیری به کشور
 
در حالی هرازگاهی شاهد تعطیلی و نیمه فعال شدن یک واحد تولیدی و کارخانه هستیم که در سال گذشته بیش از 6 میلیارد تومان تورماهیگیری به کشور وارد شده است.
به گزارش عصرهامون، واردات بی رویه همان چیزی که باعث شده تا هرازگاهی از دریچه یک رسانه شاهد گلایه کارگران از بیکاری و تعدیل نیرو یا تعطیلی و نیمه فعال شدن یک واحد تولیدی باشیم.
به گونه ای که در سال های اخیر به علت عدم حمایت لازم از تولیدات داخلی و از سوی دیگر با واردات بی رویه اجناس و کالاهای مشابه و عدم همکاری بانک ها در بازپس گیری تسهیلات و ارائه آن به تولیدکنندگان و کارآفرینان، وضعیت کارخانه‌ها و شرکت‌های معتبر تولیدی در داخل کشور به یک تراژدی تبدیل شده و آن چه به گوش می‌رسد، وضعیت بحرانی یک کارخانه یا یک شرکت معتبر است که به دلیل مشکلات تولید و سرمایه درگردش یا تا مرز تعطیلی رفته‌اند یا مجبور به تعدیل تعدادی از نیروی کار خود شده‌اند.
با این تفاسیر در حالی حمایت از تولید داخلی یکی از بهترین راهکارهای رونق بخشی به چرخه اقتصاد و پویایی آن محسوب می شود که در سال گذشته 46 محموله انواع تور گره باف مهیا شده برای ماهیگیری از کشورها ترکیه، یونان، امارت متحده عربی، چین و تایلند به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان و ارزش 1/782/319 دلار وارد کشور شده است.
 

 
واردات این گونه کالاها در صورتی است که در سه کارخانه کشور این نوع محصولات در حال ساخت می باشد به گونه ای که تنها در کارخانه تورماهیگیری زاهدان تولیدات در مقطعی بیش از هزار تن بود و علاوه بر تامین 60 تا 70 درصد نیاز بازار داخل به کشورهای حاشیه خلیج فارس و اروپا هم صادر می شده است.
در همین راستا حسینی مدیر عامل کارخانه تورماهیگیری زاهدان بیان کرده است که در حال حاضر به علت واردات بی رویه تورماهیگیری به کشور، این میزان تولید به 200 تن کاهش یافته است.
 
وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی، گفت: عزم جدی داریم تا چرخه تولید این کارخانه همچنان ادامه داشته باشد و درصدد راه اندازی یک واحد تولیدی دیگر با هدف صادرات در بندر چابهار هستیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۱۴۵


ارسال