پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی انیمیشن قرآنی فیلشاه مقام اول انیمیشن سینمایی جشنواره فجر 96 را به خود اختصاص داده که اکران این فیلم در زاهدان با استقبال بسیار خوبی از سوی دانش آموزان مواجه شد.
به گزارش عصرهامون، همزمان با اکران انیمیشن قرآنی فیلشاه در سراسر کشور این فیلم در سیستان وبلوچستان توسط گروه هنر پویا با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان ویژه دانش آموزان مدارس اکران شد که با استقبال بسیار خوبی از سوی دانش آموزان مواجه شد.
گفته می شود شاهزاده روم و فیلشاه انیمیشن های تاریخی- مذهبی کشور به شمار می روند. فیلم هایی خوش ساخت، حرفه ای و استاندارد که علاوه بر اینکه در ردیف بهترین تولیدات انیمیشن ایران و جهان قرار دارند نشانگر رشد و ارتقای صنعت انیمیشن سازی در ایران و تکامل نگاه و توان انیمیشن سازان ایرانی است.
اکران چنین فیلم هایی گویای این واقعیت است که می توان با استفاده هنرمندانه از فناوری و تجهیزات مدرن سینمایی و خلاقیت های هنری، محتوا و مضامین خوب دینی و مذهبی را در سینما با موفقیت به تصویر کشید و انبوه مخاطبان و به ویژه تماشاگران علاقمند به آثار مذهبی را راضی کرد.
در همین راستا احسان اصغریان نماینده گروه هنر پویا در استان در جمع خبرنگاران افزود: در این طرح فرهنگی که از ابتدای اریبهشت ماه جاری آغاز شده تاکنون بیش از 2هزار نفر به تماشای فیلم نشسته اند که طبیعتا تا مدت زمان پایان این طرح آمار بازدید به رقم بالاتری خواهد رسید.
وی با اشاره به تدارک وسیله ایاب و ذهاب برای دانش آموزان حاشیه شهر به منظور بهره مندی بهتر و بیشتر مدارس از این فیلم گفت: نکته مثبت این اقدام فرهنگی ارزشمند این است که جمع زیادی از دانش آموزان که در مدارس حاشیه شهر زاهدان در حال تحصیل بودند برای اولین بار حضور در یک سینما را تجربه می کردند و اولین فیلم سینمایی که برای آنها اکران شد انیمیشن قرآنی فیلشاه بود.
اصغریان در تکمیل مطلب فوق خاطر نشان کرد: این طرح که ویژه دانش آموزان مدارس دخترانه و پسرانه مقطع ابتدایی نواحی یک و دو آموزش و پرورش زاهدان اجرایی و روزانه 4 سانس در سینما اشراق اکران شد که در تمامی این سانس ها، سالن مملو از تماشاچی بود.
گفتنی است انیمیشن فیلشاه داستان قرآنی اصحاب فیل است که توسط گروه هنر پویا تولید شده و موفق به کسب مقام اول انیمیشن سینمایی جشنواره فجر 96 شده که تاکنون در کشور لبنان بالغ بر نیم میلیون دلار فروش داشته است. فروش این فیلم سینمایی در ایران نیز از مرز 4میلیارد تومان گذشته است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۲۶۲


ارسال