شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
فروش مواد مخدر ماری جوانا در فضای مجازی زنگ خطر جدی و جدیدی را به صدا درآورده است که می تواند در آینده برای بسیاری از خانواده ها مشکل ساز شود.
به گزارش عصرهامون، ماری جوآنا یا همان گراس دومین ماده مخدر پر مصرف در ایران است که در حقیقت گل و برگ خشک شده گیاه شاهدانه است و از آن به عنوان دارویی روان گردان یاد می شود. البته از گیاه شاه دانه علاوه بر ماری جوآنا مواد دیگری نظیر حشیش هم به دست می آید که ماده ای شدیدا مخدر است.
این ماده یک عنصر فعال به نام THC دارد که باعث می شود فرد مصرف کننده احساس نئشگی و نشاط آوری داشته باشد. اکثر افراد برگ های خشک، گل ها، ساقه ها و دانه های این گیاه را به صورت سیگار می کشند و مصرف می کنند.  
اما این روزها فروش انواع مواد مخدر به خصوص ماری جوانا و حشیش در فضای مجازی زنگ خطر جدی و جدیدی را به صدا درآورده که می تواند در آینده برای بسیاری از خانواده ها مشکل ساز شود.
فروش آزادانه مواد مخدری همچون حشیش و ماری جوانا در فضایی مانند اینستاگرام و تلگرام به قدری محبوب شده است که فروشندگان مجازی این مواد را افراد بسیاری دنبال می کنند.
فضای مجازی را می توان پدیده ای نوین دانست که نسل نو آشنایت بیشتری با آن دارند، عدم آشنایی والدین با این فضا باعث شده است تا نوجوانان بهتر بتوانند فعالیت های پنهانی خود را دور از چشم پدر و مادر انجام دهند.
س دیلمی زاده، یک فعال مبارزه با مواد مخدر در این خصوص گفت: در خصوص پدیده شیوع شناسی و آمار اعتیاد با سر در گمی شدید روبرو هستیم.
وی افزود: با توجه به تعداد معتادان، کمتر از ۲۵ درصد از آنها (معادل ۷۸۰ هزار نفر ) تحت پوشش برنامه‌های درمان اعتیاد هستند.
دیلمی زاده ادامه داد: ۲۴ سالگی میانگین سن افرادی است که نخستین بار مواد مخدر مصرف کرده اند.
وی افزود: معتادان استفاده از تریاک، هروئین و شیشه را پنهان می کنند اما اعتیاد به ماری‌جوانا را پنهان نمی کنند و این یکی از دلایل افزایش مصرف این ماده مخدر در کشور است.
وی با بیان آنکه همچنان با پدیده مصرف مواد مخدر پرخطر روبرو هستیم گفت:مصرف مواد مخدر صنعتی کنترل نشده و مصرف شیشه با دیگر مواد مخدر توأم شده است.
 
انتهای پیام/میلاد میرکمالی
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۲۳


ارسال