پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ,24 January 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲
گزارشی از تزریق امید در دل محرومان جنوب شرق؛
مجاهدت سبزپوشان در عرصه سازندگی و محرومیت زدایی/ احداث جاده در منطقه صعب العبور مشکادیم هدیه سپاه به مردم
 
"مشکادیم" روستایی در بلوچستان است که مردمانش به علت نبود جاده با مشکلات زیادی مواجه می شدند اما امروز به همت تلاش سپاه پاسداران امید در دلشان تزریق و جاده برایشان احداث شد.
به گزارش عصرهامون، اقدامات بی نظیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای محرومیت زدایی، آبادانی و شکوفایی کشور بر هیچکس پوشیده نیست. بگونه ای که تاکنون اقدامات بسیار زیادی در حیطه های محرومیت زدایی، اشتغالزایی، اقتصاد مقاومتی و غیره توسط این نهاد مردمی صورت گرفته که برپایی بیمارستان های صحرایی، ساخت مدرسه و مسجد، احداث جاده، آبرسانی و برق رسانی به نقاط مختلف تنها نمونه ای از اقدامات شایسته در استان پهناور سیستان وبلوچستان است.
با ارائه چنین خدماتی در استانی که مردمانش به وسعت پراکندگی جغرافیایی با مشکلات زیادی همچون خشکسالی، بیکاری و نواقصی در حوزه های مختلف اعم از بهداشت و سلامت وغیره دست وپنجه نرم می کنند امروز شاهد آنیم که مردمانش در دوردست ترین نقاط آن به واسطه تلاش جهادگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چهره ای خندان به خود گرفته و دعای خیر  خود را بدرقه جهاد گرانی می کنند که امروز اقدام خیرانه و جهادگونه آنان مرهمی بر دل محرومان شده تا از امکانات رفاهی بهره مند شوند.
در همین راستا پس از ساخت 79 کیلومتر جاده در منطقه صعب العبور مورتان شهرستان سرباز اینبار نوبت به اهالی روستای مشکادیم این شهرستان رسید.
 

اگر چه برای رسیدن به این روستا راه سخت است و دشوار اما وقتی اراده ای پولادین در میان باشد این سختی راه نرم و هموار می شود و کوه های سر به فلک کشیده ای که عبور و مرور را برای اهالی روستا سخت کرده بود با تلاش گروه مهندسی نیروی زمینی سپاه صاف و هموار شد.
سبزعلیان فرمانده ناحیه سپاه سرباز در این خصوص به پاپایا گفت: برای روستای صعب العبور مشکادیم از توابع شهرستان سرباز ، جاده دسترسی ساخته می شود که طول این جاده 5 کیلومتر است اما دسترسی اهالی این روستا را به مناطق اطراف بسیار سهل و آسان می کند.
وی افزود: این جاده را نیروی زمینی سپاه با تلاش و همکاری گروه مهندسی صاحب الزمان اصفهان می سازد.
فرمانده ناحیه سپاه سرباز ادامه داد: روستای مشکادیم در منطقه ای بسیار مرتفع واقع شده و سختی تردد در مسیر این روستا موجب شده تا از 100 خانوار آن ، 40 خانوار به دیگر مناطق کوچ کنند.
وی بیان کرد: مردم این روستا ، مایحتاج خود را اغلب با چهارپایان به محل سکونت خود منتقل می کنند و تنها وسیله نقلیه آنان در هنگام ضرورت چند دستگاه خودروی تویوتا است.  
 
 

ساخت سد و مدرسه اقدام بعدی نیروهای سپاه برای اهالی مشکادیم
فرمانده گروه مهندسی صاحب الزمان اصفهان هم در این خصوص بیان کرد: این گروه مهندسی ، پس از این جاده و سهولت تردد،  یک مدرسه پنج کلاسه هم در این روستا بنا خواهند کرد.
وی افزود: شیب این روستا بسیار زیاد و حفظ و تامین آب در آن دشوار است و به همین علت، ساخت سد در دو منطقه آن هم از دیگر طرح های در نظر گرفته شده برای این روستا است.
خزایی  خاطرنشان کرد: روستای مشکادیم از مناطق بسیار خوش و آب و هوای شهرستان سرباز و شغل اصلی ساکنان آن کشاورزی است ، در این روستا انواع محصولاتی چون خرما ، انار ، خربزه درختی و سیب درختی محلی تولید می شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۴۶۱


ارسال