يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۲
امامان جمعه سیستان وبلوچستان:
حضرت خدیجه(س)حامی همیشگی پیامبر(ص) بود/ ثروت ایشان صرف نشر و دفاع از اسلام شد
 
جمعی از امامان جمعه سیستان وبلوچستان با بیان اینکه حضرت خدیجه (س) همه ثروت خودش را برای اسلام هزینه کرد، گفتند: تاریخ از ایشان به عنوان بانویی یاد می کند که بیشترین کمک را به اسلام کرده است.
به گزارش عصرهامون، دهمین روز از ماه مبارک رمضان، دهمین سال بعثت و سه سال پیش از هجرت تاریخی پیامبر اکرم (ص) خدیجه کبری(س) نخستین بانوی مسلمان تاریخ، دعوت حق را لبیک گفت.
ایشان در کنار رسول خدا صلی الله علیه و آله با همه توانی که داشت در مقابل مشرکان ایستاد و مقاومت کرد و ثروت سرشار خود را برای پیشرفت اسلام در طبق اخلاص گذاشت.   
پیامبر صلى الله علیه و آله این بانوی بزرگ و فداکار را با دست مبارک خویش در حجون مکه (قبرستان ابوطالب) به خاک سپرد. حزن در گذشت ایشان چنان پیامیر را محزون ساخت که سال در گذشت‏ حضرت خدیجه را «عام الحزن‏» سال اندوه نام نهادند.
 
حضرت خدیجه(س) پشتیبان پیامبر(ص) بود
آیت الله عباسعلی سلیمانی امام جمعه زاهدان در این خصوص با اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه (س) اظهار کرد: وجود نازنین همسر پیامبر (ص) برای ما الگو بوده به طوری که هیچ مسئله ای پیامبر را تحت فشار قرار نمی داد اما از زمانی که خدیجه(س) را از دست داد حزن زانوی غم پیامبر را در بر گرفت.
وی با بیان اینکه زمانی که پیامبر(ص) در اوج فقر و تنگدستی به سر می‌برد، خدیجه پشتیبان او بود، افزود: این بانوی بزرگ مثل سنگری برای پیامبر قلمداد می شد.
آیت الله سلیمانی گفت: حضرت خدیجه(س) در راستای دین خدا پیامبر(ص) خودش را چه از لحاظ اقتصادی و عاطفی و اجتماعی برای رشد دین پیامبر وقف و در کنار ایشان تلاش کرد.
 
حضرت خدیجه(س) حامی همیشگی پیامبر(ص) بود
مولوی نذیر احمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری هم در این خصوص با بیان اینکه این بانوی بزرگ یار و یاور و حامی همیشگی پیامبر(ص) بود، خاطر نشان کرد: تاریخ از ایشان به عنوان بانویی یاد می کند که بیشترین کمک را به اسلام کرده است.
وی با بیان اینکه حضرت خدیجه(س) تمام ثروت خود را برای گسترش و احیای دین اسلام و کمک به پیامبر (ص ) هزینه کرد، گفت: با الگوگیری از سیره و روش این بانوی بزرگ اسلام می توان برخی مشکلات اقتصادی و غیره را حل کرد.
مولوی سلامی به نقش ایشان در پیروزی و تداوم اسلام اشاره کرد و افزود: این بانوی بزرگوار نخستین کسی بود که به پیامبر(ص) ایمان آورد.

حضرت خدیجه(س) یکی از ستون های اساسی ترقی مبعث رسول اکرم(ص)
حجت اسلام و المسلمین بامری امام جمعه سراوان با اشاره به سالروز شهادت حضرت خدیجه (س) گفت:  حضرت خدیجه (س) یک‌ شخصیت برجسته در دل دنیای اسلام است.
وی بیان کرد: ایشان یکی از ستون های اساسی ترقی مبعث رسول اکرم(ص) و دین اسلام به شمار می رود.

خبرنگار: نجمه خسروپرست
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۵۹۰


ارسال