در پی گرانی قیمت میوه در ماه رمضان؛

کمپین #نه_به_خرید_هندوانه در سراوان راه اندازی شد/ چشمان حسرت بار مردم به میوه های بهاری

8 خرداد 1397 ساعت 13:45

به دنبال افزایش قیمت میوه های بهاری در شهرستان سراوان، مردم کمپین #نه_به_خرید_ هندوانه را از روز گذشته در این شهرستان راه اندازی کردند.


به گزارش عصرهامون، همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان علی رغم گفته های مسئولان ستاد تنظیم بازار شاهد افزایش قیمت برخی کالاهای اساسی به مثل میوه، برنج، گوشت قرمز، مرغ و غیره در سبد غذایی خانوارهای سیستان وبلوچستان هستیم.
این گرانی در حالی صدای اعتراض مردم را بلند کرده است که هر کیلو مرغ در سراوان از 9 تا 12 هزار تومان و هر کیلو هندوانه بین 2 تا 2 هزار و 500 تومان به فروش می رسد.
علی ای حال از افزایش قیمت در هر کدام از کالاهای اساسی که گذر کنیم افرایش قیمت هندوانه به صورت ناگهانی مردم را در شوک فرو برده است به گونه ای که در پی این اقدام مردم شهرستان سراوان کمپین #نه_به_خرید_هنداوانه را راه اندازی کرده و از این موضوع ابراز گلایه دارند.
برخی از شهروندان سراوانی نسبت به گران شدن قیمت هندوانه در شبکه های اجتماعی واکنش نشان دادند و برخی دیگر نیز در سامانه حمایت از حقوق مصرف کننده و تعزیرات حکومتی شکایت خود را نسبت به افزایش قیمت کالاهای اساسی و میوه در این شهرستان ثبت کردند.

قیمت هندوانه از مرز کیلویی 2هزار گذشت
یکی از فروشندگان در گفت و گو با شستون اظهار کرد: در روزهای اخیر قیمت هندوانه در میدان بار و عمده فروشی ها افزایش داشته است.
این فروشنده افزود: با توجه به اینکه هندوانه را در روزهای اخیر خریداری کرده همچنان به نرخ گذشته می‌فروشد اما قیمت هندوانه از مرز ۲ هزار تومان نیز گذشته است.
وی گفت: در اعتراضی به میدان میوه و تره بار نسبت به افزایش هنداونه داشته اند، گفته اند که از کشاورزان با قیمت بالا خریداری کرده اند.
فروشنده دیگر سراوانی افزود: قیمت میوه در میدان میوه و تره بار افزایش داشته و هندوانه را از میدان هزار و ۸۰۰ تومان خریداری می کنند و مجبور می شوند با قیمت بالاتری به فروش برسانند.
وی ادامه داد: هر روز نسبت به روز گذشته قیمت ها در شهرستان تغییر می کند و هیچ یک از مسیولین نظاره گر نیستند و یا با خاطیان برخورد جدی صورت نمی گیرد.
همچنین شنیده می شود که میدان میوه و تره بار شهرستان سراوان در انحصار افراد خاصی هست که هر موقع اراده کنند قیمت ها را کاهش و یا افزایش می دهند.
در پیگیری هایی که خبرنگار شستوناز مهرداد طاهری رئیس صنعت، معدن و تجارت سراوان داشت، وی اظهار کرد: با توجه به اینکه این محصول در شهرستان کشت نمی شود و فصل برداشت آن نیز به نظر می رسد در استان‌ پایان یافته، هندوانه مورد نیاز شهرستان از کرمان و شیراز تأمین می شود.
وی افزود: اعتصاب کامیون دارها در روزهای اخیر منجر به افزایش قیمت حمل میوه شده است که به تبع آن نیز قیمت هندوانه افزایش یافته است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت سراوان ادامه داد:  طبق بررسی های انجام شده گویا قیمت هندوانه با توجه به افزایش تقاضا سر زمین کشاورزی بالا رفته است.
طاهری گفت: افزایش قیمت هندوانه مختص سراوان نیست و این موضوع نیز در دیگر شهرستان های استان نیز افزایش داشته است.
وی در خصوص موضوع مطرح شده در خصوص افزایش قیمت میوه توسط عمده فروشان و فروشندگان میدان بار سراوان، خاطر نشان کرد: روزانه قیمیت میوه ها از میدان میوه و تربار استان دریافت می شود و عمده فروشان و فروشندگان میدان بار سراوان فقط مجاز به افزایش هزینه حمل هستند.
 

انتهای پیام/


کد مطلب: 102638

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/report/102638/کمپین-نه-خرید-هندوانه-سراوان-راه-اندازی-چشمان-حسرت-بار-مردم-میوه-های-بهاری

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/