چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ,21 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی بحران آب هر روز بیشتر از روز قبل کشور را تهدید می‌کند که این نعمت الهی این روزها به راحتی در کوچه و خیابان‌های شهر زاهدان به دلیل بی‌توجهی مسئولان مربوطه هدر می‌رود.
به گزارش عصرهامون، بیشتر شهرهای کشور در این سال ها با معضل خشکسالی و کم آبی زیادی مواجه هستند به گونه ای که مدیران و مسئولان مردم را به رعایت در مصرف آب توصیه کرده و شعار« آب سرمایه ملی است، آن را هدر ندهیم » را سرلوحه نوع مصرف شهروندان قرار داده اند.
با توجه به این همه رهنمود و شعارهایی که برمبنای صرفه جویی در مصرف آب اعلام می شود، به نظر می رسد مسئولان شرکت آب و فاضلاب باید توجه بیشتری به ترمیم لوله های فرسوده آب و توسعه و تجهیز مناسب شبکه توزیع آب داشته باشند.
 
وقتی که مایه حیات، مایه شرمندگی می‌شود
این روزها علی رغم اینکه مردم سیستان وبلوچستان در اقصی نقاط مختلف با کمبود، افت فشار یا قطعی آب مواجه هستند شاهد هدر رفت این مایه حیاط به علت شکستگی لوله در برخی نقاط شهری به مثل کلانشهر زاهدان هستیم که وقوع این موضوع در چندین مرحله باعث نارضایتی شهروندان شده است.
نارضایتی به این دلیل که چرا با توجه به بحران کم آبی که با آن مواجه هستیم هر از چندگاهی شاهد هدر رفت میلیون ها لیتر آب در کوچه پس کوچه های شهر به علت فرسودگی و یا شکستگی لوله آب باشیم.
 

این درحالی است که شکستگی لوله و هدر رفت آب موجب می‌شود مردم ‌روزه‌دار آب خانه‌هایشان ساعت ها به علت ترمیم قطع شود.

شکستگی لوله آب در زاهدان پایانی ندارد
پس از ترکیدگی لوله در خیابان جام جم زاهدان این بار قرعه به نام خیابان شهید میرحسینی افتاد. برخی از شاهدان در این خصوص به یکی از رسانه ها گفتند: ترکیدگی لوله‌های آب هر چند‌ وقت یک‌بار سبب هدررفت میلیون‌ها لیتر آب در زاهدان می‌شود و جمع شدن آب در یک نقطه یک‌باره به رودخانه‌ای در شهر تبدیل می‌شود!
وی ادمه داد: از حدود ساعت 8 صبح همان روز که متوجه ترکیدگی لوله آب در خیابان شهید میرحسینی شدم که بعد از تماس با اتفاقات آب تا حدود ساعت یک ظهر که در محل حضور داشتم هنوز لوله‌ها تعمیر نشده بود.
 

وی خاطرنشان کرد: شکستگی لوله و هدر رفت آب موجب می‌شود مردم ‌روزه‌دار آب خانه‌هایشان قطع شود و این شرایط در کنار گرمای 40 درجه‌ای غیرقابل تحمل خواهد بود.
گفتنی است پیش از این نیز آب تصفیه شده شهر زاهدان بر اثر خراب شدن شیرفلکه خط اصلی آبرسانی به محله مهرشهر به مدت 10 ساعت هدر رفت.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۷۷۰


ارسال