چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ,27 March 2019
1
Share/Save/Bookmark
۰
جمعی از پرستاران بیمارستان بوعلی زاهدان از عدم پرداخت کارانه و اضافه کار گلایه مند بوده و خواستار پیگیری این موضوع از مراجع مربوطه شدند.
به گزارش عصرهامون، برخی از نیروهای بیمارستان بوعلی زاهدان در تماس های متعدد با دفتر پایگاه خبری عصرهامون،خواستار پیگیری عقب ماندگی 4تا5ماه کارانه و اضافه کار خود از سوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شدند.
براساس گفته های آنها، از سوی برخی از مسئولان بیمارستان به آنان اعلام شده این کارانه و اضافه کار به دلیل مشکلات مالی دیگر پرداخت نخواهد شد.
خبرنگار عصرهامون، در طی این گزارش و در گفت و گویی با مدیر روابط عمومی علوم پزشکی زاهدان به بررسی و پیگیری این موضوع پرداخته است.

عدم پرداخت به موقع سازمانهای بیمه گر عامل اصلی واریز نشدن کارانه
مدیر روابط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این زمینه گفت: سازمان های بیمه گر در پرداخت حق خود به حوزه بهداشت و درمان عقب هستند و این امر باعث شده تا پرداخت کارانه به پرسنل با تاخیر صورت پذیرد.
محمد هادی عباسی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: براساس طرح تحول سلامت افراد ساکن در شهرها باید 6و روستانشینان 3هزار تومان از هر 100هزار تومان را پرداخت کنند و مابقی هزینه ها را سازمانهای بیمه گر به بیمارستان ها و مراکز بهداشت و درمان بپردازند.
وی با بیان اینکه این موضوع کشوری بوده و مختص استان سیستان و بلوچستان نمی باشد،اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با توان مالی خود توانسته در سنوات گذشته بخشی از کارانه عقب افتاده نیروها را پرداخت کند.
وی اضافه کرد: سازمان های بیمه گر قراردادی با دانشگاه علوم پزشکی امضاء می کردند که براساس آن بخش اندکی از هزینه های خدمات را بیمه شده و مابقی را سازمانبیمه گر باید پرداخت می کرد که این موضوع از سوی سازمانهای بیمه گر به درستی محقق نشده است.
این مسئول تصریح کرد: برای سال جدید در قرارداد امضاء شده مقرر شده تا سازمانهای بیمه گر به صورت ماهانه باید پرداخت داشته باشند و براین اساس است که کارانه و اضافه کار همکاران در فروردین ماه به صورت کامل پرداخت شده و طلب آنها نیز به محض پرداخت از سوی سازمانهای بیمه گر پرداخت می شود.
عباسی در خصوص پرداخت حقوق کارکنان نیز گفت: چند نوع کارمند و نیرو در بیمارستان ها و دانشگاه ها به فعالیت مشغول می باشند که یک گروه آنها رسمی بوده و براساس قانون و با توجه به وجود ردیف اعتباری مشخص هر ماه حقوق خود را دریافت می کنند و عیدی خود را نیز با حقوق بهمن ماه دریافت کرده اند.
وی ادامه داد: بخشی از نیروها نیز شرکتی بوده و باید حق و حقوق خود را از شرکت مطالبه کنند چرا که دانشگاه علوم پزشکی با شرکت ها قرارداد امضاء می کنند و شرکت در قبال کاری که انجام می دهد از دانشگاه پول دریافت می کند، براین اساس اگر نیروی شرکتی حق و حقوق خود را دریافت نکرده است باید به خود مسئولان شرکت مراجعه کرده و در صورت عدم تعامل و نتیجه گرفتن به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیگیری مراجعه کند، دانشگاه علوم پزشکی تنها نظارت بر حسن انجام کار را انحام می دهد.
این مسئول در زمینه نیروهای طرحی نیز گفت: این افراد نیز به صورت ماهانه حقوق خود را دریافت می کنند و براساس آخرین اطلاعاتی که به دست بنده رسیده، حقوقشان به طور کامل پرداخت شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
شایان ذکر است در 13اسفندماه سال گذشته نیز خبری در این خصوص با تیتر «حقوق،کارانه و عیدی به موقع پرداخت نمی شود/وزارت خانه پیگیر پرداخت معوقات باشد» در پایگاه خبری عصرهامون منتشر شده بود.
خبرنگار: پوریا جهانتیغی
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۸۴۱


ارسال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷/۰۳/۲۲ ۱۱:۲۳
یکم به پزشکاشون کمتر پول بدن حق این بنده خداها رو اول بدن