در ادامه بحران کم آبی جنوب شرق کشور؛

گرمای شدید با چاشنی طوفان شن سهم اهالی سیستان از تابستان/ قطعی 16 ساعته آب مردم را کلافه کرد

31 خرداد 1397 ساعت 11:12

بحران کم آبی از یک سو گرمای بیش از حد هوا با چاشنی طوفان های بیش از 120 روزه در سیستان از سوی دیگر باعث شده تا صدای گلایه و اعتراض اهالی این دیار به گوش برسد.


به گزارش عصرهامون، با شروع طوفان های ۱۲۰ روزه سیستان امان از زندگی مردم این دیار گرفته شده و معضل قطعی آب که تراژدی تکراری مردمان این دیار است بیش از پیش پررنگ تر می شود به گونه ای که برخی از اهالی شهرستان زهک از قطعی های 16 ساعته آب ابراز گلایه کرده و گفتند: این قطعی بدون اطلاع قبلی زندگی آنان را با مشکل مواجه کرده است.
به گفته برخی از اهالی بحران بی آبی از یک سو و از سوی دیگر گرمای بیش از حد هوا باعث شده مردم در گرمای طاقت فرسا زندگی کنند و این در حالی است که به علت نبود آب امکان استفاده از کولر برای ساکنان فراهم نیست.
علاوه بر گرمای هوا در سیستان در روز های اخیر وزش طوفان های شدید هم مزید بر علت شده و امان مردم را بریده؛ با قطعی ۱۶ ساعته آب در برخی روستاها مردم حتی از باز بودن درب و پنجره ها نیز محروم هستند چرا که گرد و غبار میهمان خانه و ریه آن ها می شود.
 

در این میان اما معضل شکستگی لوله ها در سیستان توسط پیمانکاران اولین بار نیست که رخ می دهد و مردم انتظار دارند این مشکلات رفع شود.
در این راستا معاون تامین آب و آبرسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی در گفت وگو با خبرنگار اوشیدا اظهار کرد: خط لوله فرعی آزبست ۲۵۰میلیمتر انتقال آب به تعدادی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان زهک توسط یکی ازپیمانکاران طرح انتقال آب به اراضی کشاورزی دچارشکستگی شد.
 

لکزاییان پور افزود: این موضوع باعث قطع آب حدود۱۶ روستا در مسیر امیر نظام، خواجه احمد و دوازده سهمی به مدت چهار ساعت شد.
وی تصریح کرد: درحال حاضر مشکل برطرف و خط لوله مجددا "درمدار بهره برداری قرار گرفته است.
لکزاییان پور ادامه داد: موضوع شکستگی خط لوله و اخذجریمه از پیمانکارمربوطه ازطریق امور حقوقی شرکت درحال پیگیری می باشد و باتوجه به موارد مشابه میزان جریمه حوادث شبکه بسیار بالا خواهد بود.
 
انتهای پیام/


کد مطلب: 103058

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/report/103058/گرمای-شدید-چاشنی-طوفان-شن-سهم-اهالی-سیستان-تابستان-قطعی-16-ساعته-آب-مردم-کلافه

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/