سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ,10 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
همزمان با سراسر کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه مصادف با هفتم و هشتم تیرماه چهل و سه هزارو 524 نفر داوطلب در 12 حوزه انتخابی سیستان وبلوچستان با هم به رقابت می پردازند.
به گزارش عصرهامون، دو روز تا آغاز ماراتن کنکور در کشور فرصت باقی مانده و قرار است هفتم و هشتم تیرماه همزمان با سراسر کشور بیش از 43 داوطلب کنکوری در سیستان وبلوچستان برای قبولی در رشته مورد علاقه خود با هم به رقابت بپردازند.
در هیاهوی خاص این روزها کنکوری ها را می توان در اتاق های دربسته خانه ها، کتابخانه ها و یا زیر سایه درختان در پارک ها جستجو کرد که  برخی از آنان استرس دارند و برخی دیگر با شادابی و بدون هیچ استرسی برای کنکور خط و نشان می کشند و می گویند صندلی زیاد است  بیخیال.
علی ای حال هنوز هم بسیاری از داوطلبان در واپسین روزهای باقی مانده تا روز برگزاری کنکور همچنان کتاب ها را مرور و اقدام به تست زدن می کنند تا مبادا نکته ای را از قلم بیندازند؛ نه خورد و خوراک شان معلوم است و نه خواب و استراحت شان، نه تفریح می کنند و نه می گذارند اعضای خانواده شان تفریح کنند.
این فقط پرده کوتاهی از زندگی داوطلبان کنکوری است که تصور می کنند تا دقیقه ۹۰ هم باید کتاب به دست باشند و تست بزنند، اما روانپزشکان نظر دیگری دارند و معتقدند در پیش گرفتن این روش پر از استرس برای موفقیت در کنکور صد در صد غلط است و نه تنها باعث قبولی در کنکور نمی شود، بلکه باعث افزایش اضطراب در داوطلبان نیز می شود.
 
 

اضطراب مهمترین عارضه در کنکور
دکتر علی باغبانیان یکی از روانشناسان در گفت وگو با یکی از رسانه ها با بیان اینکه اضطراب مهمترین عارضه هر آزمون به خصوص کنکور است، گفت: اضطراب امتحان به خصوص کنکور که نقش تعیین‌کننده ای در سرنوشت دانش‌آموزان دارد، موضوع مهمی است زیرا بیشتر افراد قبل از آزمون درگیر آن هستند.
وی بیان کرد: اگرچه مقدار کم استرس خوب است اما اگر همین استرس از سطح خاصی بالاتر برود سیستم تفکر، تمرکز، رفتار و عملکرد دانش آموزان را دچار اختلال می‌کند.
این روانشناس بیان کرد: تپش قلب، لرزش دست، خشکی دهان، تکرر ادرار، کم‌خوابی و پرخاشگری از جمله علائم جسمانی و تخریب کننده ناشی از اضطراب و استرس کنکور هستند که جزو اضطراب‌های بد محسوب می‌شوند.
وی یکی از راه‌های عملی کاهش اضطراب و استرس کنکور در دانش‌آموزان را این گونه بیان کرد که داوطلبان قبل از کنکور، به محل برگزاری آزمون مراجعه کرده و محل آزمون را ببینند تا تصورات غلط و نادرست آنها از پدیده کنکور از بین برود.
 
 

شرکت بیش از 43 هزار کنکوری در آزمون سراسری
در ادامه نیز صمیمی معاون آموزشی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: در کنکور امسال چهل و سه هزارو 524 نفر داوطلب روزهای هفتم و هشتم تیرماه همزمان با سراسر کشور در 12 حوزه انتخابی استان شرکت می کنند.
وی افزود: کارت ورود به جلسه  تا روز چهارشنبه توزیع می‌شود  و شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور کارت ورود به جلسه را دریافت کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۱۶۳


ارسال