چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ,8 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۷
در مهمترين فستيوال سطح جهان؛
نخبه سیستانی موفق به كسب مدال برنز مسابقات اختراعات سيلكون ولی شد
 
احمد فدایی مخترع جوان استان سیستان و بلوچستان با کسب مقام سوم مسابقات اختراعات سیلکون ولی کالیفرنیا آمریکا بار دیگر برای سیستان وبلوچستان افتخارآفرین شد.
به گزارش عصرهامون، امروز جوانان خلاق و با استعداد این مرز و بوم همواره با نوردیدن پله‌های افتخار برای اقتدار ایران اسلامی در جهان در حال تلاش و تکاپو هستند، جویندگان علم و دانشی که همواره در صفوف کسب علم و دانش از هم پیشی می گیرند. امروز استان سیستان وبلوچستان خطه دلیر مردان و شیر زنان و جوانان جویای علم و دانش پابه پای رشد فزاینده علم و دانش جهان حرکت کرده و هیچگاه از این مسیر باز نمانده و همواره سخن‌ها برای گفتن دارد.
یکی از جوانان این استان احمد فدایی است که تا امروز توانسته چندین اختراع را به نام خود ثبت و مدال های طلای بین المللی دریافت کند.
وی یکی از نخبگان و محققان سیستانی است که علیرغم دستیابی به موفقیت های فراوان از حمایت کافی از سوی مسئولان داخلی به ویژه استانی و شهرستانی حمایت چندانی نشده و این موضوع سبب کاهش انگیزه و دلسردی در وی و سایر نخبگان شده است.
این مخترع جوان توانسته با کسب مقام سوم مسابقات اختراعات سیلکون ولی _ کالیفرنیا آمریکا بار دیگر برای سیستان وبلوچستان افتخارآفرینی کند.
فدایی در گفت وگو با خبرنگار اوشیدا اظهار کرد: در روزهای گذشته در مسابقات اختراعاتی كه در كشور آمريكا و در شهر كاليفرنيا و در منطقه ای موسوم به سيلكون ولی شركت پيدا كردم، که اين مسابقات در سطح بالايی و باحضور بيش از ٣٠ كشور برگزار شد.
وی برگزاری چنین مسابقاتی را يكی از مهمترين فستيوال ها در سطح جهان عنوان کرد و افزود: در اين مسابقات با طرحی تحت عنوان گلخانه های قابل كشت با آب شور و تصفيه آب دريا برای كشاورزی شركت كرده بودم كه با ياری خداوند موفق به اخذ مدال برنز شدم.
وی ادامه داد: اگر چه دوست داشتم با مدالی رنگين تر دل مردم کشورم را شاد كنم اما اميدوارم مردم کشور به ویژه مردم سيستان و بلوچستان اين افتخار هر چند ناچيز را از اين فرزندشان پذیرا باشند.
فدایی با بیان اینکه فرزند این دیار هستم و به سيستانی و بلوچستانی بودنم افتخار می کنم، افزود: از افرادی كه در اين مسير بنده را ياری كردند و باعث حضورم در اين مسابقات شدند تشكر می كنم.
این نخبه سیستانی در ادامه خاطر نشان کرد: در اين مسابقات پيشنهادها و مكاتبات زيادی  از كشور های مختلف داشتم اما به اميد خدا تمام سعي خود را خواهم كرد كه اول در استان سیستان وبلوچستان این طرح اجرايی شود.
فدایی در پایان گفت: در ماه های آينده اگر حمايتی از سوی مسئول و يا نهادی صورت پذيرد در مسابقات اختراعات آلمان شركت خواهم كرد و ان شاالله بار ديگر با كسب نتيجه ای بهتر دل مردم غم ديده شهر و ديارم را شاد خواهم كرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۴۸۰


ارسال