سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان وبلوچستان خبر داد:
تشکیل 3898 پرونده قاچاق کالا و ارز در سال96
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان وبلوچستان برخورد و مبارزه با قاچاق کالا و ارز را یکی از اهداف اصلی تعزیرات حکومتی دانست و گفت: در این حوزه سه هزار و 898 فقره پرونده تخلفاتی در سال گذشته تشکیل و به آن رسیدگی شده است.
به گزارش عصرهامون، وقتی کالایی به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود زمینه استفاده از کالای ایرانی را دچار مشکل می‌کند و حتی در مواردی که از کیفیت خوبی هم برخوردار است به لحاظ اینکه قدرت رقابت با کالای قاچاق را ندارد، از کالای ایرانی استفاده نمی‌شود.
در همین راستا یکی از موضوعاتی که به ارزش گذاشتن، حمایت و استفاده از کالای ایرانی کمک می‌کند مساله مبارزه قاطع و جدی با قاچاق کالا است.
بیان این مطلب بدان جهت است که وقتی کالای قاچاق وارد کشور می‌شود تعرفه‌های گمرکی لحاظ و پرداخت نمی‌شود؛ بنابراین قیمت تمام شده برای قاچاقچی قیمت پایینی است، از این رو در بازار با قیمت پایین‌تر از کالای ایرانی عرضه شده و این زمینه را فراهم می‌کند که از کالای داخلی استفاده نشود.
با این تفاسیر این اقدام قاچاقچیان وظیفه برخی از دستگاه های نظارتی به مثل سازمان تعزیرات حکومتی را برای مبارزه با قاچاق کالا سنگین‌تر می کند تا بتواند هر چه فعال‌تر در موضوع قاچاق کالا وارد شده و زمینه را برای استفاده از کالای داخلی فراهم کند.
در همین راستا حیدر میرزایی در گفت و گو با خبرنگار ما برخورد و مبارزه با قاچاق کالا و ارز را یکی از اهداف اصلی تعزیرات حکومتی دانست و اظهار کرد: در استان سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با دو کشور افغانستان و پاکستان و سواحل دریای عمان احتمال ورود و خروج کالای قاچاق بیشتر از سایر استانها است.
وی افزود: این سازمان در راستای پیشگیری از وقوع قاچاق جلسات متعددی با تمامی دستگاه ها در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار و از ظرفیت های رسانه های مختلف از جمله صدا و سیما، روزنامه ها و خبرگزاری ها برای اطلاع رسانی پیامدهای این پدیده شوم استفاده کرده است، حتی در موارد مختلفی از ظرفیت روحانیون محترم و تریبون نماز جمعه برای اطلاع رسانی بهره‌مند شده ایم. 
میرزایی با بیان اینکه سال گذشته در حوزه قاچاق کالا و ارز تعداد سه هزار و 898 فقره پرونده تخلفاتی تشکیل و به آن رسیدگی شده است، افزود: در این راستا قاچاقچیان به میزان 424 میلیارد و 714 میلیون و 973 هزار ریال جزای نقدی و ضبط کالاهای قاچاق محکوم شده‌اند.
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: 147 پرونده نیز به دلیل ارائه مدارک و مستندات قانونی توسط شعب تعزیرات حکومتی در سطح استان تبرئه شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خواستار افزایش تعاملات میان سازمان‌ها و نهادها در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تلاش در جهت فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی در میان شهروندان شد و گفت: امید است با اقدامات موثر  و همکاری همه جانبه دستگاه ها و  معاونت پیشگیری شاهد اتفاقات بسیار خوبی در سطح استان باشیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۵۴۶


ارسال