سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
وضعیت نامطلوب سیستم خنک کننده سالن های ورزشی شهرستان کنارک در حالی باعث گلایه ورزشکاران شده که رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان گفت: این مجتمع ها به دلیل عدم تزریق مالی تاکنون به وسایل سرمایشی مجهز نشده اند.
به گزارش عصرهامون، وضعیت نامطلوب سیستم خنک کننده چهار سالن ورزشی موجود در شهرستان کنارک باعث گلایه مندی شدید ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی شده است.
عدم برخورداری از امکانات رفاهی به ویژه عدم برخورداری از سیستم سرمایشی مناسب باعث شده تا ورزشکاران ۶ ماه اول هر سال را به سالن ها مراجعه نکنند.
این مهم در حالیست که دمای هوا به اندازه ای در اقصی نقاط استان سیستان وبلوچستان گرم است که تحمل آن از توان خارج است و باعث شده برخی از ورزش دوستان این روزها از فعالیت ورزشی خود فاصله گیرند ولی با این شرایط باز هم هستند علاقمندان به ورزش که میدان ها و سالن های ورزشی را فراموش نمی‌کنند.
این دسته از افراد علی رغم گرما و شرجی بودن هوای منطقه با تحمل سختی ها و سازش با هرگونه کمبودی به مثل نبود سیستم سرمایشی در سالن ها به فعالیت ورزشی خود ادامه می دهند تا مبادا از رقیبان ورزشی خود عقب افتند.
کمبود تجهیزات و دستگاههای خنک کننده در سالن های ورزشی در حالی فشار مضاعفی بر ورزشکاران وارد می کند که آنها از مسئولان خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به این اوضاع هستند چرا که عدم توجه به این موضوع خطر گرمازدگی را در بازیکنان افزایش داده و سلامتی آنان را به خطر می اندازد.
 
گرمای هوا مانع حضور ورزشکاران در سالن های ورزشی است
 لعل بخش امیری رئیس اداره ورزش و جوانان کنارک  در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران افزود: این شهرستان تنها از چهار سالن ورزشی برخوردار است که هیچ کدام از این مجتمع های ورزشی به دلیل عدم تزریق مالی از سال های گذشته تاکنون به وسایل سرمایشی مجهز نشده اند.
 

وی گفت: جوانان این شهرستان تنها در نیمه دوم هر سال به دلیل کاهش دما قادر به ورزش در چهار سالن ورزشی کنارک می باشند به طوری که در ۶ ماه اول هر سال ورزشکاران به سالن ها مراجعه نمی کنند.
رئیس اداره ورزش و جوانان کنارک  با توجه به درخواست های مکرر شهرستانی از مسئول ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان افزود: متاسفانه خواسته های ما در خصوص تجهیز این سالن ها پشت گوش انداخته می شود و به نوعی امروز و فردا می کنند.
وی ورزش را عاملی بزرگ برای سلامتی دانست و ادامه داد: پیگیری های متعددی در این خصوص انجام شده است ولی هر بار نبود بودجه تخصیص وسائط سرمایشی برای این شهرستان سدی بر سر راه ورزشکاران برای ورود به ورزشگاه ها بوده است.
امیری جوانان بومی این منطقه را لایق هر نوع امکانات ورزشی دانست و تسریح کرد: شاید هیچ جوانی از شهرهای بزرگ کشور اشتیاق جوانان این خطه را در خصوص ورزش نداشته باشد که در برخی موارد مشاهده می شود در گرما و رطوبت بالای ۷۰ درصد در حال ورزش کردن در رشته‌های مختلف می باشند.
وی ضمن توجه به علاقمندی های ورزشی جوانان کنارکی و چابهاری خاطرنشان کرد: یکی از ورزش هایی که می تواند در این منطقه موثر واقع شود مطمئنا ورزش های آبی است به طوری که مسئولان استانی می‌توانند با حمایت چنین اقداماتی زمینه بهره وری و سلامت جامعه را در میان مردم بومی و همچنین جذب گردشگر محیا کنند.
​رئیس اداره ورزش و جوانان کنارک ضمن درخواست در خصوص توجه ویژه مسئولان استانی برای مجهز شدن این سالن ها بعد از تخصیص بودجه کشوری تاکید کرد: مطمئنا با تزریق امکانات استاندارد به هر حیطه و مکانی می توان به فعالیت درست پرداخت در غیر این صورت هزینه های صرف شده اولیه نیز نوعی اسراف مالی و یا کاری کم ارزش در بین مردم تلقی می شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۷۵۰


ارسال