يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ,22 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
دردسرهای عظیم مردم؛
گلایه شهروندان سیستان وبلوچستان از شهرداری ها/ ارائه خدمات شهری مطلوب نیست
 
شهرنشینان سیستان وبلوچستان در حالی از وضعیت نابسامان جمع آوری زباله ها و ارائه خدمات مطلوب شهرداری ها گلایه مند هستند که از پاسخ مسئولان مربوطه مبنی بر اینکه " هنوز این محدوده به شهرداری تحویل داده نشده است" ناراضی هستند.
به گزارش عصرهامون، با کوچکترین گلایه ای از سوی مردم می گویند هنوز این محدود به شهرداری تحویل داده نشده و نمی توانیم خدمات شهری مطلوب ارائه دهیم.
این جمله بارها در پیگیری مشکلات مردمی توسط اصحاب رسانه از سوی مسئولان مربوطه شنیده شده اما واقعیت آن است که ساکنان زیادی در اقصی نقاط سیستان وبلوچستان وجود دارند که از عدم ارائه خدمات شهری به محله زندگی خود گلایه دارند و خواستار رسیدگی به این موضوع هستند.
اهالی مهرنشین زاهدانی و سایر شهرهای استان، شهرک جهاد- دامداران و برق زاهدان، اهالی محله برفی واقع در پشت خط راه آهن میرجاوه و غیره از جمله ساکنین مناطقی هستند که از عدم ارائه خدمات مطلوب توسط شهرداری ها گلایه دارند و می گویند: شکوه و نارضایتی مردم در این خصوص فایده ای ندارد.
آصف مهر یکی از ساکنان مهرشهر زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: زندگی در مهرشهر رنج آورترین لحظات عمر محسوب می شود به گونه ای که مواجه شدن با زباله های رها شده در کوچه پس کوچه های خاکی و بی نام و نشان از یک سو و نبود فضای سبز، تاریکی معابر، نبود امنیت کافی با وجود سگ های ولگرد از سوی دیگر باعث گلایه شهروندان شده است.
 

وی ادامه داد: علی رغم پیگیری های انجام شده از سوی مهرنشینان اما تاکنون خدمات مناسب و در خور شانی به مردم ارائه نشده است.
این شهروند زاهدانی ادامه داد: از معضل همیشگی سگ های ولگرد در این منطقه که گذر کنیم دپوی زباله ها و نخاله های ساختمانی یکی از دغدغه های اصلی شهروندان به شمار می رود به ویژه در این ایام که گرمای هوا باعث استشمام بوی نامطبوع در هوا شده است؛ اما با این وجود نیز تنها پاسخی که از سوی مسئولان دریافت می کنیم این است "تا زمانی که مهرشهر تحویل شهرداری نشود خدماتی به ساکنان آن تعلق نخواهد گرفت."
 
انتظاری 30 ساله برای باز شدن گره کور مشکلات محله برفی میرجاوه
محله برفی شهرستان میرجاوه یکی از محله های حاشیه شهر محسوب می شود که دارای بیش از هزار خانوار و حدود 5هزار نفرجمعیت می باشد، گفته می شود زمین های منازل مردم این محله متعلق به دولت است و اداره راه آهن و منابع طبیعی دو شاکی پرونده محله برفی هستند.
یکی از دغدغه‌های شهروندان این محله، عدم ارائه برخی خدمات دولتی و خدمات شهری به ساکنین این محله و مشکلات اراضی است. از سوی دیگر عدم جمع آوری زباله به صورت منظم توسط شهرداری مشکل دیگری است که چون این محله در محدوده روستایی تعریف شده خدمات مطلوبی از سوی شهرداری به ساکنان ارائه نمی شود بر همین اساس انباشت زباله باعث تجمع انواع حشرات موذی و حیوانات ولگرد شده و این موضوع نه تنها سلامت شهروندان و کودکان این محله را به خطر انداخته بلکه خطر حمله سگ های ولگرد را هم به دردسرهای مردم این محله افزوده است.
 

یکی از ساکنان این محله به خبرنگار ما گفت: کارگران شهرداری زباله های محله پشت خط را جمع آوری نمی کنند و شهرداری عنوان می کند هیچ تعهدی به این محله ندارد.
وی ادامه داد: کودکان مجبور هستند در این فضای آلوده بازی کنند در حالی که سگ های ولگرد و حیوانات به خاطر وجود این زباله ها در اطراف محله پرسه می زنند.
با این تفاسیر اما شهردار میرجاوه پیش از این درباره حل مشکل محله برفی به خبرنگار لادیز گفته بود که این محله درحوزه خدمات شهری نیست و دارای کد روستایی است اما علی رغم مشکلات این محل ومشکل اعتباری شهرداری، شهرداری گاهی کار پاکسازی معابراین محله را انجام می دهد.
 

عزیزاحمد ریگی بیان کرده بود که محله برفی به دلیل ساخت وسازهای غیرمجازمشکلات خاص خود را دارد و جز حوزه خدمات رسانی شهرداری میرجاوه محسوب نمی شود.
به گزارش عصرهامون علی رغم پیگیری های انجام شده از سوی مردم، مشکلات موجود در محله های نامبرده که هنوز تحویل شهرداری نشده اما بیش از هزار نفر جمعیت در آن ها مشغول به زندگی هستند، همچنان پابرجا است و مردم چشم به راه باز شدن گره کور مشکلات چندین ساله محل زندگی خود هستند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۹۱۶


ارسال