شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۰
در راستای تحقق شعار سال؛
مهارت آموزی در فنی و حرفه ای راهی برای حمایت از کالای ایرانی
 
دانش آموزان خوش ذوق هنرستان حضرت زینب کبری(س) شهرستان زهک توانستند در راستای حمایت از کالای ایرانی با نبوغ و خلاقیت فراگرفته اقدام به تهیه فرم مدرسه نظیر مانتو، کیف و مقنعه کنند.
به گزارش عصرهامون، جامعه امروز با توجه به وضعیت اشتغال در حالی نیاز به نیروی مهارتی دارد که آشنایی دانش آموزان و اولیاء با رشته های مهارتی می تواند نقش موثری در هدایت آینده سازان کشور به سمت رشته های زیر مجموعه شاخه کاردانش و فنی حرفه ای داشته باشد.
توجه به آموزش رشته های مهارتی در جامعه راه ایجاد بازار کار برای جوانان است و باعث می شود که تحصیلکرده بیکار نداشته باشیم بر همین اساس تحصیل دانش آموزان در هنرستان های کاردانش و فنی حرفه ای موجب می شود که پس از گرفتن مدرک دیپلم بلافاصله جذب باز کار شوند.
آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی به سبب ارتباط مستقیمی که در پویایی بازار اشتغال دارند نقش محوری در دستیابی به سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی ایفا می کنند و بدین شکل در پرتو آن می توان با رویکرد جهادی و فرصت ساز در جهت توسعه و خودکفایی کشور گام برداشت.
یکی از رشته های مختلفی که در این خصوص در هنرستان ها تدریس می شود رشته طراحی و دوخت لباس است که ارتباط مستقیمی با بازار کار دارد. به گونه ای که امسال دانش آموزان خوش ذوق هنرستان حضرت زینب کبری(س) در شهرستان زهک توانسته اند با نبوغ و خلاقیت فراگرفته اقدام به تهیه فرم مدرسه نظیر مانتو، کیف و مقنعه کنند.
 

شمس اویسی کیخا مدیر هنرستان دخترانه حضرت زینب کبری (س) در گفت و گو سفیر شرق اظهار کرد: در این هنرستان هنرجویان نه تنها با مهارت خیاطی و تولید لباس آشنامی شوند بلکه باعث می شود تا بتوانند از این راه امرار معاش کنند.
وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان با فراگیری مهارت های نی و حرفه ای می توانند شغل آینده خود را انتخاب کنند، افزود: با توجه به فراگیری این مهارت ها، دانش آموزان هیچ ترسی از آینده شغلی خود نخواهند داشت و می توانند با کسب مهارت لازم، آینده اقتصادی منطقه را شکوفا سازند.
اویسی کیخا تصریح کرد: هم اکنون هزار دست مانتو، مقنعه، کیف  و شلوار فرم مدارس شهرستان زهک در حال آماده سازی است تا در اول مهر تحویل مدارس شود.
 

مدیر هنرستان دخترانه حضرت زینب کبری(س) بیان کرد: با همکاری و مساعدت مدیر آموزش و پرورش شهرستان زهک از ابتدای مرداد ماه سال جاری تعداد یازده هنرجو دختر در این مدرسه کار دوخت مانتو فرم مدارس را بر عهده دارند.
اویسی کیخا ادامه داد: با ادامه فعالیت هنرجویان و همچنین مساعد بودن شرایط آمادگی دریافت سفارش از سایر شهرهای منطقه سیستان را داریم تا بتوانیم در این راه پیش قدم باشیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۹۲۹


ارسال