پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ,21 February 2019
1
Share/Save/Bookmark
۰
این روزها در حالی برخی غسالخانه های کشور مجهز به دستگاه شست و شوی اموات به صورت مکانيزه است که اهالی روستای ‏امیرنظام بخش مرکزی زهک از شست و شوی اموات خود در غسالخانه با گالن های آب 20لیتری خبر می دهند.
به گزارش عصرهامون، برخی از شهروندان روستای امیرنظام شهرستان زهک در تماس با این پایگاه خبری از اوضاع نابسامان تنها غسالخانه این منطقه خبر دادند و گفتند: برای شست وشوی اجساد اموات خود باید اقدام به حمل گالن های 20 لیتری آب کنیم زیرا در غسالخانه روستا شیر آبی برای غسل میت وجود ندارد.
این موضوع در حالی رخ داده است که این روزها برخی غسالخانه های کشور مجهز به دستگاه شست و شوی اموات به صورت مکانيزه هستند اما به گفته این شهروندان اجساد روستای ‏امیرنظام از توابع دهستان خواجه احمد بخش مرکزی زهک در این غسالخانه باید با گالن های آب 20لیتری غسل داده شوند.
به گفته اهالی نبود شیرآب تنها معضل غسالخانه روستا نیست بلکه این محل فاقد هرگونه امکانات و تجهیزات لازم بوده و غیربهداشتی بودن مکان غسالخانه نیز بر دردسرهای اهالی افزوده است.

دزدی اقلام عامل نبود آب در غسالخانه بوده است
در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون، برای پیگیری این موضوع با دهیار روستای امیر نظام داشت، وی گفت: سرقت اموال این مکان به صورت پی در پی عاملی شده که آب در این محل وجود نداشته باشد.‏
جانعلی اله دو با بیان اینکه سارقان تاکنون سه بار کنتور آب را دزدیده اند، افزود: یک دهیار ‏چه میزان توان خرید تجهیزات و امکانات را دارد؟ غسالخانه دارای آبگرمکن، کپسول گاز، گاز و غیره بوده است اما متاسفانه دزدان تمامی امکانات و تجهیزات موجود در محل غسالخانه را به سرقت برده اند.

دهیاری نمی تواند شبانه روز کشیک غسالخانه را بدهد
وی با اشاره به حضور بیش از 800خانوار در این روستا و وحدت مردم شیعه و سنی در این منطقه، ضمن گلایه ای گفت: ‏دهیاری که نمی تواند به صورت شبانه روز کشیک غسالخانه را بدهد.
دهیار روستای امیرنظام ادامه داد: کثیفی و غیربهداشتی بودن این محل از یک سو به دلیل فعالیت پدیده ریزگردها می باشد و از سوی دیگر به دلیل عدم جمع آوری زباله ها هنگام شست وشوی میت توسط خانواده ها است، در این راستا ‏دهیاری هزینه ای برای گرفتن نیرویی برای نظافت غسالخانه ندارد.‏
وی اضافه کرد: دهیاری اقدامات قابل توجهی برای قبرستان و خود روستا انجام داده است، اما مردم آنها را نمی بینند و به قول معروف ‏نیمه خالی لیوان را همه جا بزرگ نمایی می کنند، انصاف هم چیز خوبی است.‏
پیگیری عصرهامون از بخشدار مرکزی زهک نیز برای گرفتن پاسخ در این خصوص تا رفع مشکل اهالی مبنی بر رسیدگی به غسالخانه روستا ادامه دارد.
به گزارش عصرهامون روستای امیرنظام از توابع دهستان خواجه احمد بخش مرکزی زهک می باشد که بیش از دو هزار نفر ‏جمعیت دارد.‏

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۹۹۲


ارسال
مطالبه گر
۱۳۹۷/۰۵/۱۵ ۰۹:۲۴
فرماندار و بخشدار اونجا چکاره اند؟ واقعا اگر یکی از بستگان خودشون فوت کنند و ببرند در این غسالخانه، غسل دهند باز هم همینگونه می بود؟
دستگاه های نظارتی چکار می کنند؟