سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۲
در ادامه روزهای خاکستری آلوده ترین شهر جهان؛
توفان 299 سیستانی را به بیمارستان کشاند/ غلظت ذرات معلق در هوا به 37 برابر حد مجاز رسید
 
به دلیل مشکلات ناشی از وزش توفان و گرد و خاک در شمال استان سیستان وبلوچستان 299 شهروند سیستانی به دلیل مشکلات تنفسی راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.
به گزارش عصرهامون، طی یک هفته گذشته طوفان شدید شن و ذرات معلق هوا در آلوده ترین شهر جهان موجب خانه نشینی مردم شهرستان های شمالی سیستان و بلوچستان شد به گونه ای که علاوه بر تعطیلی ادارات این شهرستان در روزهای اخیر می توان به جرات گفت که مردمان این دیارحدود 30 روز متوالی است که هوای پاک استشمام نکرده‌اند.
عبدالرحمن شهنوازی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در همین خصوص در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون اظهار کرد: 299 نفر از مردم منطقه سیستان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از 30 مرداد تاکنون روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.
وی بیان کرد: از این تعداد 63 نفر بستری و 236 نفر هم به صورت سرپایی مداوا شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری بیان کرد: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند.
 
غلظت ذرات معلق 37 برابر حد مجاز
مرتضی فرجی کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان هم حداکثر سرعت وزش باد در این مدت را بیش از 100 کیلومتر بر ساعت دانست و گفت: روز گذشته غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان به 37 برابر حد مجاز رسید.
فرجی حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را 150 میکرو گرم بر مترمکعب عنوان کرد و افزود: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان پنج هزار و 540 میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۳۳۰


ارسال