دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ,20 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴
به دلیل وزش باد شدید و گرد و خاک؛
مراجعه 598 سیستانی به مراکز درمانی و بیمارستان ها/ تعطیلی ادارات تنها راه مقابله با ریزگردها!
 
در پی وزش باد شدید و گرد و خاک در شمال استان سیستان وبلوچستان 598 نفر از شهروندان به علت مشکلات تنفسی راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.
به گزارش عصرهامون، شمال سیستان و بلوچستان در حالی این روزها در معرض طوفان های شن قرار دارد که تنها راه برای مقابله با ریزگردها تعطیلی ادارات است.
برای چهارمین روز در پی طوفان های منطقه سیستان ادارات پنج شهر هیرمند،هامون،زهک،نیمروز و زابل تعطیل اعلام شد تا بحران هوا مردم را بار دیگر خانه نشین کند.
عبدالرحمن شهنوازی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در این خصوص در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون اظهار کرد: با شروع توفان و گرد و خاک در منطقه سیستان از 29 مرداد ماه جاری تاکنون 598 نفر از مردم منطقه به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.
وی بیان کرد: از این تعداد 144 نفر بستری و 454 نفر هم به صورت سرپایی مداوا شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری بیان کرد: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند.

محور زابل - نهبندان مسدود شد
به علت شدت طوفان شن از صبح امروزمحور زابل - نهبندان مسدود اعلام شد .
بهروزی فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان در این خصوص بیان کرد: وزش باد شدید و گرد و خاک باعث شد این محور که از عصر دیروز بازگشایی شده بود دوباره از صبح امروز مسدود شود.
وی گفت: محور زاهدان به سفیدآبه از سه راهی دشتک همچنان مسدود است و مسافرانی که قصد خروج از استان را دارند از محور جایگزین زاهدان – بم استفاده کنند.
 
غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به بیش از 21برابر حد مجاز رسید
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر براساس آخرین اطلاعات جمع آوری شده، میزان ذرات گرد و غبار در سیستان3هزار و 205میکروگرم در متر مکعب است که بیش از 21برابر حد مجاز و 7برابر حد بحران است.
علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود:در حال حاضر شعاع دید در ایستگاه فرودگاهی زابل دوهزار متر و در زهک 47متر می باشد و سرعت باد 100کیلومتر بر ساعت است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۳۶۶


ارسال