جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹
تداوم مشکلات بی سابقه در آلوده ترین شهر جهان؛
بعد از هوا آب هم گل آلود شد/از استشمام خاک تا آب های گِل آلود در سیستان+ تصاویر
 
در حالی روزهای سخت و نفس گیر تابستان امسال در سیستان پایانی ندارد که این روزها شهروندان این منطقه علاوه بر تحمل توفان شن با معضل بوی نامطبوع و رنگ قهوه ای آب هم دست و پنجه نرم می کنند.
به گزارش عصرهامون، روزهای سخت و نفس گیر تابستان امسال در سیستان گویا پایانی ندارد. هنوز مردم نفس هایشان از توفان قبلی گرفته است که برای توفان جدید هشدار داده می شود، توفانی که ممکن است یک هفته یا بیشتر ادامه داشته باشد و شرایط زندگی در سیستان را برای مردم سخت تر از گذشته کند.
اما در این میان قصه سیستان نشین ها تنها توفان و روزهای نفس گیرش نیست بلکه معضل بوی نامطبوع و رنگ قهوه ای آب اوضاع آنان را وخیم تر کرده و مجبور هستند در چنین شرایطی اقدام به خرید آب تصفیه شده و معدنی کنند زیرا کسی جرات استفاده از آب لوله کشی را ندارد.
 

در همین راستا روز گذشته یکی از شهروندان با انتشار کلیپی در فضای مجازی از تغییر رنگ ناگهانی آب در شهرستان زابل خبر داد.
کیخا یکی از بازاریان این شهرستان در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: آب لوله کشی به رنگ قهوه ای در آمده و کسی جرات استفاده از آن را ندارد؛ با وجود اینکه بارها برای بوی نامطبوع آب به ادارات مربوطه مراجعه کرده ایم اما به جای اصلاح شبکه، رنگ آب نیز تغییر کرد و دردی بر دردهای مردم این شهر اضافه شد. 
وی بیان کرد: اگر یک کودک از این آب مصرف کند، قطعاً به صدها بیماری مبتلا خواهد شد و این در صورتی است که مسئولان برای حل مسئله هیچ اقدام موثری انجام نداده اند.
 

 
وی ادامه داد: توفان های امسال به دلیل بی آبی شدید منطقه در سال های اخیر بی سابقه است، به گونه ای که علاوه بر مسدود شدن جاده ها و مسیرهای مواصلاتی گاها برای تهیه آب و غذا نیز با مشکل رو به رو می شویم.
 

 
وی با بیان اینکه زندگی عمومی مردم در سیستان مختل شده است، تصریح کرد: در این گرما حتی کولرها را نمی توان روشن کرد زیرا به جای آب پر از خاک هستند و نفس هایمان به علت گرد و غبار موجود در خانه ها تنگ شده است.
 

 
گفتنی است که مردم برخی از مناطق سیستان به دلیل بوی نامطبوع آب از ابتدای تابستان از آب های تصفیه شده و معدنی استفاده می کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۵۰۱


ارسال