سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ,22 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی خطر، جان 550 دانش آموز دختر و پسر روستای آبگاه شهرستان نیکشهر را تهدید می کند که سهم این افراد چهار سال چشم انتظاری برای ساخت یک مدرسه است.
به گزارش عصرهامون، درحالی‌که مدارس کشور روزبه‌روز از تجهیزات و امکانات بیشتری نظیر بهره‌مندی از تجهیزات و امکانات آموزشی سالن های ورزشی و سیستم های هوشمند سازی برخوردار می‌شوند، هنوز هم دانش‌آموزان جنوب سیستان و بلوچستان و شهرستان نیکشهر در سخت‌ترین شرایط و با حداقل امکانات در حال تحصیل هستند.

در مدارس روستایی این شهرستان نه خبری از وایت برد است و نه کولرهای آخرین سیستم؛ اینجا آفتاب هر روز به چهاردیواری های مدرسه سلام کرده و نسیم صبحگاهی نیز بوی گچ را در فضای کلاس پراکنده می‌کند.
 
عضو شورای اسلامی روستای آبگاه از توابع نیکشهر با اشاره به وضعیت نامناسب فضای آموزشی موجود اظهار کرد: فضای آموزشی موجود در روستای آبگاه از کیفیت مناسبی برخوردار نیست این مشکل در حوزه مدارس دخترانه بسیار بحرانی تر است.

550 دانش آموز پسر و دختر تنها در یک ساختمان تحصیل می کنند
عیسی سابکزهی در گفت و گو با خبرنگار  چهاربهاران افزود: با توجه به اینکه در روستای آبگاه تمامی مقاطع دخترانه و پسرانه در حال تحصیل هستند ولی تنها یک ساختمان آموزشی در این روستا وجود دارد.
عضو شورای روستا با اشاره به عدم ساختمان آموزشی در روستای آبگاه گفت: نزدیک به ۵۵۰ نفر دانش آموز در روستای آبگاه مشغول به تحصیل هستند و دانش آموزان دختر و پسر مجبور هستند به صورت شیفتی و خیلی فشرده مشغول به تحصیل باشند.
 
وی با اشاره به وضعیت موجود فضای آموزشی بیان کرد: واقعیت امر این است که نبود فضای آموزشی و نبود راه ارتباطی مناسب در روستای آبگاه باعث شده است که معلم ها رغبت کم تری به تدریس در این منطقه را داشته باشند. 
 
سابکزهی افزود: وضعیت نامناسب فضای آموزشی دخترانه باعث شده است که خیلی از دانش آموزان ما ترک تحصیل کنند و یا با افت شدید درسی مواجه شده اند چون مدرسه ای که دانش آموزان دختر در حال تحصیل هستند توسط مردم و به صورت سنتی ساخته شده است که بسیار قدیمی و فرسوده است نه مکانی برای نماز دانش آموزان دارد و نه فضای کلاسی مناسبی دارد.

چهارسال چشم انتظاری برای ساخت ساختمان مدرسه
عضو شورای اسلامی روستای آبگاه ادامه داد: چهار سال پیش کلنگ ساختمان آموزشی دخترانه توسط خیرین به زمین خورده است که هنوز هم بعد از گذشت چهار سال انتظار همچنان به حال خود رها شده و نیمه کار مانده است و مسئولین هیچ گونه اقدامی در این زمینه انجام نمی دهند در صورتی چندی پیش برای پیگیری این موضوع به وزارت آموزش و پرورش مراجعه کرده ایم.
 
وی بیان کرد: در سال ۹۵ مدرسه دو کلاسه محله سیموتگین توسط بخشدار مرکزی نیکشهر و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان افتتاح شده است و باتوجه به اینکه قول داده بودند در عرض چند ماه مشکل برق  مدرسه را حل کنند ولی بعد از گذشت نزدیک به دو سال از این قول هنوز مدرسه بدون برق مشغول به فعالیت است.
 
عیسی سابکزهی در پایان ضمن تاکید فراوان به چاره اندیشی فوری مسئولین در این امر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در روستای آبگاه در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسط دوم دخترانه و پسرانه دانش آموزان مشغول به تحصیل هستند ما از مسئولین شهرستان نیکشهر به خصوص از فرماندار شهرستان و مدیریت محترم آموزش و پرورش نیکشهر تقاضا داریم که چاره ای پیرامون فقر فضای آموزشی روستای آبگاه بیاندیشند چرا که بنده ضمن ابراز تاسف نسبت به این موضوع اطمئینان دارم که اگر این مسئله حل نشود قطعا خسارت جانی و مالی را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۷۰۳


ارسال