پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,22 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی قریب به دو سال از روشن شدن مشعل گاز در سیستان و بلوچستان می گذرد که مردم این استان سال‌ها در آرزوی رسیدن گاز سوخته‌ و اکنون در آرزوی رسیدن علمک‌های آن می‌سوزند.
به گزارش عصرهامون، اسفندماه سال 95 بود که مشعل گاز در زاهدان با حضور رئیس جمهور روشن شد. مشعلی که قرار بود با روشنایی آن مردم از حمل کپسول های یازده کیلویی، استنشاق دود چراغ‌های نفتی و دویدن دنبال سیلندرهای 11 کیلویی گاز رها شوند.
اکنون ماه هاست که مردم این شهر چشم به تقویم و مسئولین دوخته‌اند تا پروژه‌ای که بارها زمان اتمام آن تمدید شده به سرانجام برسد چرا که هنوز هم بسیاری از خانواده های زاهدانی همچنان در انتظار گاز به خانه هایشان هستند.
گفته می شود طول شبکه گازرسانی در شهر زاهدان یک هزار و 350 کیلومتر است و تاکنون حدود 425 کیلومتر شبکه گذاری انجام شده که از این مقدار حدود 281 کیلومتر آن گازدار شده است، همچنین از 110 هزار انشعاب و 140 هزار مشترک پیش بینی شده در زاهدان 11 هزار و 451 مشترک خانگی و 56 مشترک تجاری گازدار شده‌اند.
در این میان اما بسیاری از مناطق هم هستند که اقدامات لوله کشی گاز برای کوچه و خیابان های محل سکونت آنان انجام شده اما با گذشت بیش از 7-6 ماه هنوز خبری از علمک نیست و این نبود علمک و اتمام کار گلایه های زیادی را از سوی شهروندان به دنبال داشته است.
ریگی یکی از شهروندان ساکن در خیابان امیرکبیر زاهدان ضمن گلایه از مسئولان شرکت گاز در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: در نخستین روزهای شروع سال جدید کار لوله گذاری در این خیابان به اتمام رسید اما همانطور که مشاهده می کنید اهالی این محل ماه هاست چشم انتظار نصب علمک هستند تا شعله گاز شهری در خانه هایشان روشن شود.
به گفته این شهروند بسیاری از خیابان های زاهدان به دلایل نامعلومی هنوز علمک گذاری نشده و این مهم نارضایتی بسیاری از مردم را در پی داشته است.
وی ادامه داد: مردم سیستان و بلوچستان سال‌ها در آرزوی رسیدن گاز به این استان سوخته و اکنون باید در آرزوی رسیدن علمک‌های آن بسوزند.
به گفته دیگر شهروند زاهدانی که ساکن بلوار معلم می باشد مردم این خطه از کشور با آغار فصل سرما باید ساعت‌ها از وقت خود را منتظر رسیدن گاز یا در تعقیب ماشین‌های حامل گاز مایع در خیابان‌های شهر سپری کنند و این سرگردانی شهروندان در حالی است که مردم رویای زمستانی بدون استنشاق بوی دود چراغ نفتی را در سر داشتند.
شهرکی ادامه داد: نارضایتی مردم این خطه از کشور به علت طولانی شدن زمان افتتاح گاز از یک سو و اکنون انتظار آمدن گاز به خانه ها معضلی دیگر است؛ عدم نصب علمک در محلاتی که لوله کشی گاز برای آنها انجام شده باعث نارضایتی شهروندان از مسئولان شرکت گاز است زیرا هیچ اطلاع رسانی انجام نشده است که دلیل توقف علمک گذاری چیست.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۴۴۱


ارسال