سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی مشکل طولانی بودن صف های بنزین زاهدان سبب نارضایتی شهروندان شده که علی رغم راهکارهای ارائه شده از سوی مسئولان برای شکستن صف ها، مردم همچنان ساعت ها منتظر دریافت سوخت در ایستگاه ها می باشند.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، مدت زمان طولانی از وعده مسئولان مبنی بر رفع مشکل سوخت و طولانی بودن صف های بنزین در زاهدان نمی گذرد که درهفته اخیر بار دیگر شهروندان با معطلی دو الی سه ساعته در صف های دریافت سوخت مواجه شدند.
مشکل طولانی شدن صف های بنزین در شهرهای سیستان و بلوچستان که همزمان با نوسانات نرخ ارز و بالا رفتن قیمت سوخت در مرزها به وجود آمد نه تنها حل نشد بلکه به صف های پیچ در پیچ در خیابان ها و کوچه های اطراف جایگاه های سوخت تبدیل شده است.
15 شهریورماه امسال بود که با برنامه ریزی مسئولان و ارائه راهکارهای مقتضی برای مدت کوتاهی صف ها شکسته شد اما بعد از یک وقفه کوتاه و خلوت شدن موقت جایگاه های سوخت دوباره این مشکل در خیابان ها ظاهر شده و حتی نیمه شب ها نیز از طولانی بودن صف ها کاسته نمی شود.
اگر چه مسئولان امر عمده دلیل این اتفاق را سرازیر شدن کارت های سوخت مهاجر از دیگر نقاط کشور به سیستان و بلوچستان و افزایش قیمت سوخت قاچاق در مرزها عنوان می کنند اما طولانی بودن صف های بنزین این روزها در حالی باعث نارضایتی مردم از نحوه عرضه سوخت در جایگاه ها شده که آن ها مجبور هستند برای دریافت تنها 10 لیتر بنزین حدود 3 الی 5 ساعت در منتظر بمانند.
 
 
ناگفته نماند در این بین علاوه بر شلوغی صف های بنزین، تعطیلی چند ساعته برخی پمپ بنزین ها در سطح کلان شهر زاهدان مانند جایگاه سوخت یک خیابان امام خمینی(ره) از دیگر معضلات پیش روی شهروندان است.
در پی تماسی که خبرنگار زاهدنیوز با کهنسال، مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی زاهدان داشت، وی در خصوص شلوغی صف های بنزین در روزهای اخیر اظهار کرد: طولانی بودن صف ‏های بنزین به علت واریز سهمیه در ابتدای ماه و رجوع مردم برای گرفتن بنزین می باشد‏.‏
وی با تاکید بر این مطلب که در منطقه زاهدان با کمبود سوخت مواجه نیستیم، افزود: این مشکل به زودی حل خواهد شد و دیگر همانند قبل شاهد طولانی تر شدن ‏صف های بنزین و اتمام موجودی سوخت در جایگاه های بنزین نخواهیم بود.‏


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۶۱۳


ارسال