سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ,10 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
با بروز نابسامانی در بازار ارز و بالا رفتن قیمت دلار، قیمت مسکن در شهرستان زاهدان تحت تاثیر بازار افزایش پیدا کرده و در برخی موارد 100 درصد افزایش داشته است.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، گرانی های چند ماه اخیر که بخشی از آن به واسطه افزایش قیمت دلار و طلا بوده، در حالی تاثیر زیادی بر سبد کالاهای مصرفی خانواده ها به ویژه در بخش مسکن گذاشته که این روزها علاوه بر سرگردانی مستاجران در پرداخت اجاره، خانه دار شدن نیز برای عده ای از افراد به رویایی باور نکردنی تبدیل شده است.
ناگفته نماند در این بین افزایش قیمت مصالح در ساخت و ساز خود عاملی شده تا صاحبان املاک به واسطه آن عرصه را بر مستاجران تنگ و اجاره یا رهن املاک را بالاتر از آن چیزی که تصور می شود افزایش دهند.
این در حالی است که بخش اعظم خرج زندگی صرف اجاره خانه شده؛ موضوعی که مسئولان همچنان فکری موثر درباره آن نکرده و اکنون شاهد آنیم که قیمت مسکن در کلان شهر زاهدان بین 30 تا 100 درصد افزایش یافته است.  
رخشانی رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان زاهدان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون در خصوص افزایش قیمت مسکن و اجاره گفت: در چند ماه اخیر به دلیل نابسامانی قیمت ارز و طلا و با توجه به تورم بسیار زیاد ارز، مسکن هم به سهم خود 30تا40 درصد و در برخی موارد تا 100 درصد افزایش قیمت داشته است.
وی در خصوص افزایش قیمت اجاره در شهرستان زاهدان افزود: وقتی تقاضای اجاره مسکن بالا و عرضه کم باشد به مراتب قیمت اجاره افزایش پیدا می کند.
رخشانی با توجه به اینکه قیمت به صورت کاذب افزایش پیدا کرده و احتمالا رکود زیادی خواهد داشت، گفت: دلالان نقش کمی در افزایش قیمت ها داشته اند و فقط عرضه کم و تقاضای بالا موجب افزایش قیمت شده است.
این مسئول ساخت پروژه های مسکن در زاهدان را عاملی در جهت کاهش قیمت مسکن و اجاره دانست و ادامه داد: این روزها کاهش قیمت مسکن در بازار امکان پذیر نیست و اگر بر اساس افزایش جمعیت مسکن ساخته شود، قیمت مسکن کاهش پیدا می کند.
 
انتهای پیام /
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۶۴۸


ارسال