سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ,10 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۸
غرق شدن پسر10 ساله در رودخانه کوهمیتگ سرباز
 
در حالی از ابتدای سال تاکنون 21 نفر بر اثر غرق شدگی جان خود را در سیستان وبلوچستان از دست داده اند که روز گذشته نیز پسر بچه 10 ساله در حین شنا در رودخانه کوهمیتگ شهرستان سرباز جان باخت.
به گزارش عصرهامون، در حالی بارش‌های رگباری روزگذشته در منطقه سرکور موجب جاری شدن سیل در رودخانه سرباز شد که پسربچه 10 ساله حین شنا در آبگیر‌های اطراف رودخانه کوهمیتگ این شهرستان غرق شد و جان خود را از دست داد.
 سایگانی بخشدار بخش شهرستان سرباز در تشریح خبر فوق بیان کرد: امیرمحمد میهن دوست پسر بچه 10 سال ساکن این روتا به همراه دوستان خود برای شنا کردن به آبگیر‌های اطراف رودخانه سرباز در حوالی روستای اَنزا رفته بود که این اتفاق ناگوار رخ می دهد.
به گفته این مسئول پس از انتقال پسربچه به درمانگاه آنرا سرباز هیچگونه علایم حیاتی در معاینات مشاهده نشده و علی رغم انجام اقدامات درمانی و احیای قلبی و ریوی به مدت یک ساعت متاسفانه عملیات احیا موفقیت آمیز نبود.
 
فوت 21 نفر بر اثر غرق شدگی در 6 ماهه نخست سال جاری
در همین راستا بر اساس گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان، در 6 ماهه نخست سال 21 نفر بر اثر غرق‌شدگی در استان جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل از آن که آمار تلفات غرق‌شدگی 21 نفر بود بدون تغییر باقی مانده است.
 
دریا، بالاترین آمار غرق شدگان را دارد
در این گزارش آمده است که از تعداد غرق شدگان 16 نفر مرد و 5 نفر زن بودند و این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر غرق‌شدگی در مدت مشابه سال 96، 15 و تعداد زنان 6 نفر بوده است.
در ادامه این گزارش از شهرستان های چابهار با  10 نفر و زاهدان با 3 نفر غرق شدگی به عنوان بیشترین آمار تلفات غرق‌شدگی استان یاد شده است. همچنین از کل تلفات غرق‌شدگی در استان 9 نفر در دریا جان باخته اند که بیشترین تعداد این تلفات را در بر می گیرد، پس از آن حوض و حوضچه با4 فوتی در رتبه دوم تعداد تلفات غرق‌شدگی قرار دارد؛ در این مدت همچنین 1 نفر در استخر، 3 نفر در چاه، 1 نفر در رودخانه و 3 نفر در سایر مکان ها جان خود را از دست داده اند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۶۵۵


ارسال