جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ,4 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۹
باهدف شرکت در پیاده روی ایام شهادت امام رضا(ع)؛
اعزام 15 کاروان پیاده زیارتی از سیستان وبلوچستان به مشهدمقدس
 
همه ساله زائران پیاده سیستانی وبلوچستانی با نزدیک شدن ایام 28 صفر سالگرد رحلت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و 29 صفر سالگرد شهادت امام رضا(ع) با پای پیاده به یاد امام شهیدشان به‌سمت مشهدمقدس حرکت می‌کنند.
به گزارش عصرهامون، قدم‌به‌قدم جا پای «مولا» می‌گذارند و عاشقانه دل به جاده ای می زنند که هزار سال پیش سلطان از آن مسیر قصد خراسان می‌کند. جاده عشقی که علی ابن موسی (ع) آن را شهر به شهر طی می‌کند، برای مردمش نماز باران می‌خواند و از هر کوچه و برزنی که رد می‌شود، همه را شیفته خود می‌کند و وقتی به مرو می رسد، تاریخ شهر را از آن روز تغییر می‌ دهد؛ حتی نامش را و حالا سال‌ها و قرن‌هاست که ما خراسان را به «مشهدالرضا» می‌شناسیم.
حالا سال هاست با نزدیک شدن ایام 28 صفر سالگرد رحلت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و 29
مسئول اعزام کاروان هیات رزمندگان اسلام از اعزام قریب به 600 زائر به مشهدالرضا خبر داد.
صفر سالگرد شهادت امام رضا(ع) خیل عظیم دوستان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) از اقصی نقاط میهن اسلامی با پای پیاده به یاد امام شهیدشان به‌سمت مشهدمقدس حرکت می‌کنند.
این حرکت در راستای عرض ارادت به ساحت ثامن الحجج حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) از سوی اقوام و مذاهب مختلف کرد، لر،فارس، بلوچ و غیره برگزار می شود.
مرتضی باغبانی مسئول اعزام کاروان هیات رزمندگان اسلام سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون از اعزام قریب به 600 زائر به مشهدالرضا خبر داد و گفت: این زائران از شهرهای زاهدان، زابل، زهک و هیرمند در قالب 14 اتوبوس از برادران و خواهران شیعه و سنی می باشد.
به گفته این مسئول، زائران در این سفر چهار روزه که از دیروز 16 آبان ماه آغاز شده، قرار است مسیر 30 کیلومتری از منطقه باغچه تا حرم مطهر را پیاده طی کنند.
باغبانی
مدیر کاروان "امام رئوف" سیستان و بلوچستان:200 زائر پیاده از شهرهای زابل و زاهدان در قالب کاروان امام رئوف با 5 دستگاه اتوبوس از زاهدان عازم مشهد مقدس شدند.
با اشاره به اینکه امسال هفتمین سال برگزاری این مراسم و حضور ارادتمندان هم استانی در پیاده روی به مشهدالرضا است، افزود: عاشقان و دلدادگان امام رضا (ع) در شب شهادت این امام همام، مراسم عزاداری را در رواق دار الهدایه حرم مطهرعلی ابن موسی الرضا (ع) برگزار می کنند.
غلامرضا گرگیچ مدیر کاروان "امام رئوف" سیستان و بلوچستان هم در ادامه به خبرنگار عصرهامون گفت: 200 زائر پیاده استان از شهرهای زابل و زاهدان در قالب کاروان امام رئوف با 5 دستگاه اتوبوس از زاهدان عازم مشهد مقدس شدند تا در پیاده‌روی شهادت امام رضا(ع) شرکت کنند.
کاروان امام رئوف برای یازدهمین سال متوالی است که زائران و عاشقان امام رضا(ع) را به پیاده‌روی اعزام می‌کند که این استقبال هر سال پرشکوه ترا ز سال گذشته می شود.
به گفته وی، زائران به مدت 3 شبانه روز در مشهد مقدس اسکان دارند و حدود 35 کیلومتر پیاده‌روی دارند تا خود را حرم مطهر برسانند.
گفتنی است 15 کاروان از سیستان وبلوچستان در این پیاده روی شرکت می کنند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۸۱۴


ارسال