يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
به دلیل غیرمرتبط بودن غرفه های نمایشگاه کودک و نوجوان زاهدان و توزیع لواشک و موادخوراکی غیربهداشتی، این نمایشگاه یک روز زودتر از موعد تعطیل شد.
به گزارش عصرهامون، نمایشگاه ملزومات کودک و نوجوان در حالی در محل نمایشگاه های دائمی زاهدان آغاز به کار کرد که از همان روز اول با گلایه های تند مردم مواجه شد. یکی از بازدیدکنندگان این نمایشگاه به خبرنگار اجتماعی عصرهامون گفت: بنده به همراه خانواده و فرزندانم به منظور بازدید و خرید وسایل مورد نیاز برای فرزندانم در هوای سرد خود را به این نمایشگاه رساندیم اما مشاهده غرفه های خوراکی و آلوچه و لواشک ها باعث تعجب مان شد.
این شهروند زاهدانی بیان کرد: زمانی که وارد نمایشگاه شدیم گمان کردیم که عنوان نمایشگاه، موادخوراکی و سوغات استان هاست زیرا غرفه های مربوط به کودکان و نوجوانان آنقدر کم بود که اصلاً به چشم نمی آمد و این موضوع مورد انتقاد شدید همه بازدیدکنندگان قرار گرفت.
یکی دیگر از بازدیدکنندگان نیز بیان کرد: به نظرم عنوان این نمایشگاه، تنها حربه ای برای گرفتن مجوز برگزاری نمایشگاه بوده است چرا که آلوچه و لواشک های موجود بیشتر از ملزومات کودک و نوجوان خودنمایی می کرد و مردم در این هوای سرد از آمدن به نمایشگاه پشیمان شدند و مسئولان امر باید پاسخگوی این کوتاهی خود باشند.
بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار عصرهامون، حجم گلایه ها نسبت به این کوتاهی مسئولان و برگزاری نمایشگاهی نامربوط با عنوان آن به حدی بود که مردم اعترضات خود را به اطلاع مسئولان نمایشگاه رساندند و در نهایت پس از پیگیری دیرهنگام دستگاه های نظارتی، نمایشگاهی که تحت عنوان ملزومات کودک و نوجوان به توزیع لواشک، آلوچه، ترشک، مبل، عطر، لباس و سوغات و هدایای استان ها مشغول بود در آخرین روز کاری خود تعطیل شد و مردمی که این روز را برای بازدید انتخاب کرده بودند با درهای بسته نمایشگاه مواجه شدند.
شایان
از میان ۷۰ غرفه موجود تنها ۱۰ غرفه مرتبط با عنوان نمایشگاه بود و ۶۰ غرفه دیگر به عرضه مواد غذایی، آلوچه و ترشک و... اختصاص یافته بود
ذکر است عدم اطلاع رسانی از سوی مسئولان مبنی بر تعطیلی نمایشگاه نیز اعتراضات مردم را به همراه داشت و هیچ مسئولی نسبت به این موضوع حاضر به پاسخگویی نشد. مسئولان صنعت، معدن و تجارت استان نیز ضمن تائید تلویحی تعطیلی نمایشگاه، انجام مصاحبه رسمی در این خصوص را به یکدیگر و در روزهای آتی موکول کردند.

جمع آوری ۱۰۰ کیلوگرم مواد خوراکی غیربهداشتی از نمایشگاه کودک و نوجوان
در حالی که نمایشگاهی که تحت عنوان کودک و نوجوان برگزار می شود باید دارای حساسیت های خاص خود باشد اما متاسفانه این موضوع در زاهدان اتفاق نیفتاد و یکی از مهم ترین استانداردهای لازم نمایشگاه که رعایت اصول اولیه بهداشتی بود نادیده گرفته شد.
زمانی که موضوع عرضه و فروش موادخوراکی غیربهداشتی را با مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان در میان گذاشتیم، عبدالرزاق پاکزاد نیز ضمن تایید این موضوع از جمع آوری بیش از ۱۰۰ کیلوگرم مواد خوراکی غیربهداشتی از نمایشگاه کودک و نوجوان زاهدان خبر داد.
پاکزاد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: پس از ورود جدی بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی به محل نمایشگاه کودک و نوجوان زاهدان متوجه شدیم از میان ۷۰ غرفه موجود تنها ۱۰ غرفه مرتبط با عنوان نمایشگاه بود و ۶۰ غرفه دیگر به عرضه مواد غذایی، آلوچه و ترشک و... اختصاص یافته بود.
وی ادامه داد: متاسفانه هیچ کدام از مواد خوراکی ارائه شده در نمایشگاه نیز دارای مجوز بهداشتی نبوده است و در نهایت در بازرسی از این‌نمایشگاه بیش از ۱۰۰ کیلوگرم مواد خوراکی غیرمجاز و غیربهداشتی جمع آوری شد.
به گفته پاکزاد، هر نمایشگاهی که بخواهد به عرضه مواد خوراکی مبادرت کند باید ابتدا و قبل از آغار به فعالیت، مجوز و تائیدیه های لازم را از این اداره بگیرد تا تمامی جوانب بهداشتی رعایت شود اما این امر برای نمایشگاه مذکور رعایت نشد و به منظور حمایت از مصرف کننده و حفظ سلامت و بهداشت جامعه مجبور به جمع آوری موادخوراکی غیربهداشتی شدیم.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۵۹۹۱


ارسال