چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ,22 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی سوز سرما به استخوان مردم در اقصی نقاط استان پهناور سیستان وبلوچستان نفوذ کرده که پس از زاهدان اینبار مردم زابل و نیکشهر در پی یافتن یک سیلندر گاز کیلومترها راه را طی کرده و چشم انتظار دیدن ماشین حمل گاز در خیابان ها هستند.
به گزارش عصرهامون، کمبود یا بهتر است بگوییم نبود سیلندر گاز در استان پهناور سیستان وبلوچستان تراژدی تکراری مردمان صبوری است که سالها دل به وعده ای پوچ از سوی مسئولان خوش کرده اند. وعده ای که هر سال نوید می دهد "با کمبود گاز در زمستان مواجه نیستیم" اما صف های طولانی در خیابان ها و هجوم یکباره جمعیت به سمت اولین ماشین حمل سیلندر گاز نشان می دهد که این مردم برای دست یافتن به یک سیلندر چندین روز است که آواره این خیابان و آن خیابان شده تا شاید فرجی شود و در طور انتظار آنان گذر یک ماشین حمل گاز بیفتد.
کمبود گازی که اگر چه باعث نارضایتی شهروندان در زابل و زاهدان ونیکشهر شده اما کسب و کار داغی را برای دلالان در  بازار سیاه کپسول های گاز به وجود آورده به گونه ای که قیمت هر سیلندر در حال حاضر به 20 هزار تومان رسیده و این افزایش بی رویه در بازار آزاد گاز که سودجویان در حال ربودن گوی سبقت قیمت از یکدیگر هستند صدای نارضایتی مردم را دو چندان کرده است.
 

عدم نظارت کافی و مناسب از سوی دستگاه های مربوطه علت اصلی قیمت های سرسام آور در بازار آزاد از دیدگاه مردم است که ساعت ها در صف های طولانی منتظر دریافت یک عدد سلیندر گاز سپری می کنند و دست آخر مجبور می شوند کپسول را به صورت آزاد و چند برابر تهیه کنند.
 

در همین راستا صبح امروز تعدادی از شهروندان ساکن در زابل و نیکشهر با ارسال پیامی به این پایگاه خبری خواستار پیگیری عدم مدیریت صحیح توزیع سیلندر گاز در این مناطق شده و گفتند معطلی مردم در صف های گاز آن هم در این فصل از سال دور از انصاف می باشد که مسئولان باید همت خود را در رفع این معضل اساسی مضاعف کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۲۷۷


ارسال