شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ,18 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
افزایش بی رویه قیمت کالاهای اساسی در بازار باعث شده تا در پی کمبود نظارت ها، گوشت این ماده غذایی مهم از سبد غذایی برخی خانواده ها حذف شود.
به گزارش عصرهامون، گوشت در حالی یکی از اقلام مورد نیاز در سبد غذایی مردم به شمار می رود که این کالای اساسی چند ماهی ست با سیر سعودی قیمت مواجه بوده و تاثیر زیادی بر وضع معیشتی مردم گذاشته است.
به گفته برخی از شهروندان سیستانی و بلوچستانی این روزها شماری از خانواده ها توان خرید حتی یک کیلوگرم گوشت قرمز را هم ندارند و این ماده غذایی را کلا از سبد غذایی خود حذف کرده اند چرا که نظارت جدی و دقیقی بر عرضه این ماده غذایی وجود ندارد که اگر مسئولان نظارت می کردند شاهد این افزایش قیمت در بازار گوشت قرمز نبودیم.
 
 
 
سفره منهای گوشت
دراین بین اما برخی بر این عقیده پافشاری کرده که مسئولان به جای حل معضلات مردم و جامعه هریک مشکلات را به حوزه دیگری پاس می‎دهند وکسی پاسخگوی مشکلات و گرانی‎های موجود نیست به گونه ای که در این میان تاوان گرانی را تنها مردم و اقشار ضعیف باید پرداخت کنند.
با این تفاسیر اما این روزها در حالی بازار گوشت قرمز در اقصی نقاط استان پهناور سیستان وبلوچستان ملتهب است که قیمت هرکیلو گوشت گوسفندی به 52 تا 56 تومان رسیده و مردم با افزایش بی رویه قیمت این کالای اساسی توان خرید نداشته و از این وضعیت گلایه دارند.
نکته جالب توجه اینکه واردات گوشت هم تاثیر چندانی در قیمت گوشت داخلی نداشته و همچنان واسطه‌ها به کار خود ادامه می‌دهند به گونه ای که گوشت برزیلی هم به ازای هرکیلو 39 تا 41 هزار تومان به فروش می رسد.
 

 
در این بین گوشت گوساله هم به ازای هرکیلو 53 هزار تومان داد و ستد می شود که این قیمت ها توان خرید گوشت را به طور جد از مردم سلب کرده تا حدی که سوال اینجاست که نقش نظارتی دولت و وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کننده و افزایش بی‌رویه قیمت کالاهای اساسی کجاست؟
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۳۵۳


ارسال