شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
جای خالی نظارت بهداشتی بر سلامت مواد غذایی در حالی این روزها احساس می شود که در اغلب فروشگاه های معتبر شاهد فروش اقلامی با تخفیف ویژه هستیم که تا پايان زمان مصرف آنها فرصتی باقي نمانده است.
به گزارش عصرهامون، در حالی نظارت بر بهداشت و جمع آوری مواد غذایی فاسد یکی از وظایف مسئولین بهداشتی و تعزیرات به شمار می رود که هرازگاهی شاهدفروش مواد غذایی فاسد در اقصی نقاط استان پهناور سیستان وبلوچستان هستیم.
صبح امروز یکی از شهروندان سراوانی با ارسال عکسی از کیک کپک زده خواستار رسیدگی به وضعیت بهداشتی فروشگاه های مواد غذایی در این شهرستان شد.
به گفته وی در حالی سلامت مردم زیر تیغ بی توجهی مسئولان امر قرار گرفته که نظارتی از سوی مسئولان بهداشتی و تعزیراتی این شهرستان در برخی از اماکن و فروشگاه ها وجود ندارد و اغلب مشاهده شده که برخی از مواد غذایی در آفتاب کپک زده شده و به راحتی به فروش می رسند.
 

این شهروند سراوانی ادامه داد: صبح امروز یک کیک برای فرزندم که راهی مدرسه بود از مغازه تهیه کردم، در بین راه ناخودآگاه فرزندم احساس گرسنگی کرده و کیک را می خورد اما ثانیه ای طول نکشید که محتویات کیک را از دهانش بیرون آورد، هنگامی که بسته کیک را نگاه کردم تا اتمام تاریخ انقضایش یک ماه فرصت باقی مانده بود اما در کمال تعجب کپک هایی روی کیک به وجود آمده بود که وجود این کپک ها خود عامل بروز بسیاری از بیماری ها است که می طلبد مسئولان امر بر فروش مواد غذایی دقت بیشتری داشته باشند.
با این تفاسیر در حالی شاهد فروش مواد غذایی فاسد در برخی از نقاط شهر هستیم که این روزها در اغلب فروشگاه های زنجیره ای و معتبر هم اجناسی با تخفیف ویژه آن هم در تعداد زیاد به فروش می رسد. نکته جالب این که در تبلیغات این اجناس بیان شده که "یكی بخر دو تا ببر"  و این در حالیست که اگر كمی با وسواس بيشتر اين كالاهای تخفيف‌دار را بررسی كنيد پی به این موضوع خواهید برد که زمان بسيار كوتاهی تا پايان زمان مصرف آنها باقی مانده و اگر هم تا‌كنون سلامت بوده باشند به زودی فاسد خواهند شد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۶۹۱


ارسال