شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سیستان و بلوچستان در حالی وسیع ترین و پهناورترین استان های کشور لقب گرفته و از نظر بزرگراه فقیرترین استان محسوب می شود که سهم آن از بزرگراه های کشور تنها 1.4 دهم درصد است.
به گزارش عصرهامون، نبود بستر مناسب، تردد بی حد و حصر خودروهای حامل مواد سوختی غیرمجاز، یک بانده بودن جاده های مواصلاتی، خواب آلودگی و غفلت در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از جمله معضلات محورهای مواصلاتی در سیستان وبلوچستان است که باعث شده روزانه شاهد وقوع تصادفات بیشماری در مسیرها جنوب و شمال و همچنین از دست دادن جان هموطنانمان باشیم.
وقوع چنین حوادث ناگوار در این خطه در حالی رقم می خورد که سهم پهناورترین استان کشور از 16 هزار و 820 کیلومتر بزرگراه تنها 237.3 کیلومتر یعنی 1.4 دهم درصد است.
در همین راستا علی خانقایی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان سهم این استان از راه های اصلی را 3.2 دهم درصد عنوان کرد که از 25 هزار و 866 کیلومتر راه اصلی 824.8کیلومتر به این خطه اختصاص دارد.
به گفته این مسئول از 705 مجتمع خدماتی و رفاهی در کشور 29 مورد و از 697باب راهدار خانه 16 باب در این استان وجود دارد، همچنین از 148مرکز معاینه فنی در کشور تنها 4 مرکز سهم سیستان وبلوچستان است.
وی در ادامه به خدمات ارائه شده به رانندگان در استان اشاره کرد و گفت: در راستای خدمات رسانی بهتر به رانندگان 3هزار و 524حلقه لاستیک در میان رانندگان ناوگان ‏اتوبوسی و کامیونی عمومی جاده ای به منظور جبران بخشی از هزینه های ناشی از افزایش قیمت ها توزیع شده است.‏
این مسئول ادامه داد: صادرات بیش از یک ‏میلیون و 684هزار تن کالا از طریق پایانه مرزی میلک و میرجاوه، واردات بیش از 142هزار تن کالا و ترانزیت بیش از ‏‏731هزار تن کالا از طریق پایانه مرزی میلک و میرجاوه، تردد بیش از 617هزار نفر مسافر از طریق پایانه مرزی میلک ‏و میرجاوه و ورود بیش از 64هزار نفر زائر پاکستانی امام حسین(ع) به کشور جهت حضور در گردهمایی اربعین حسینی ‏از طریق پایانه مرزی میرجاوه از عمده برنامه های یک سال گذشته در بخش حمل و نقل بین المللی کالا و مسافر بوده است.‏
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۷۱۰


ارسال