شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
افزایش نرخ گوشت این روزها در سیستان وبلوچستان موجب نارضایتی مردم شده است و علی رغم وعده های همیشگی مسئولان برای تنظیم بازار به تدریج شاهد افزایش قیمت اقلام خوراکی هستیم.
به گزارش عصرهامون، قیمت مرغ در سیستان وبلوچستان این روزها سربه فلک کشیده و به نوعی از دلار هم سبقت گرفته و به مرز 13 هزار تومان رسیده است.
گرانی در بازار مرغ اگر چه قدرت خرید مردم را کاهش داده اما عمده دلیل آن به گفته شهروندان عدم مدیریت و نظارت و کنترل بر بازار است که در سایه غفلت مسئولان امر بار سنگین این گرانی بر دوش مردم نهاده شده است.
یک فرهنگی بازنشسته در زاهدان ضمن گلایه از افزایش بی سابقه قیمت مرغ در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: عامل بسیاری از گرانی ها در خلا نظارت دستگاه های متولی و نبود مدیریت صحیح احساس می شود. این روزها قیمت مرغ به 13 هزار تومان رسیده و شاهد هستیم کم کم این کالا هم از سفره مردم در حال حذف شدن است. دولت باید فکری به حال مردم بردارد و این گرانی ها را مهار کند زیرا کاستن از مشکلات مردم وظیفه اصلی دولت است.
 

یکی از شهروندان نیکشهری نیز از فروش مرغ به قیمت 12 هزار و 900 خبر داد و گفت: مسئولان باید چاره ای بیاندیشیند چرا که مردم همچون آنها حقوق های میلیونی دریافت نمی کنند و این گرانی ها زندگی آنان را با مشکل مواجه کرده است.
 
نظارتی بر قیمت اجناس در بازار انجام نمی شود
شهرکی شهروند ساکن در ایرانشهر هم ضمن ابراز گلایه از گرانی کالاهای اساسی مردم گفت: قیمت مرغ کشتار روز کاکل زری در این شهرستان به 13 هزار تومان و مرغ زنده به 10هزار تومان رسیده و این افزایش قیمت ها قدرت خرید را از مردم گرفته است.
 

دهمرده یکی دیگر از شهروندان سیستانی هم در این خصوص بیان کرد: در سایه نبود نظارت دستگاه های متولی شاهد افزایش قیمت و فروش اجناس به صورت دلبخواهی توسط فروشندگان هستیم و از آنجایی که تعداد زیادی از افراد جامعه زیر خط فقر زندگی می کنند این گرانی قدرت خرید را از آنها گرفته به گونه ای که مرغ زنده در  زابل 10 و در هیرمند 11 هزار تومان به فروش می رسد، ناگفته نماند که مرغ کشتار روز در این شهرستان به مرز 13 هزار تومان رسیده است.
 
خبری از نظارت نیست/ قیمت مرغ پرکشید
شه بخش یکی از شهروندان چابهاری هم در این خصوص بیان کرد: گرانی ها هر روز بیشتر از قبل خودنمایی می کنند. به علت گرانی گوشت قرمز مدت ها بود که مرغ را جایگزین گوشت مصرفی خانواده کرده بودیم اما این روزها به لطف مسئولان مربوطه توان خرید این کالا هم از ما گرفته شده و در سایه نبود نظارت کافی شاهد فروش مرغ به قیمت بیش از 13 هزار تومان در شهر هستیم.
علی ای حال گرانی در بازار مرغ در حالی این روزها صدای اعتراض مردم را بلند کرده که در سایه کمبود نظارت ها بر بازار خرید و فروش گوشت مرغ و قرمز شاهد افزایش بی رویه قیمت ها در این بخش هستیم به گونه ای که هر کیلو گوشت گوسفندی این روزها تا مرز 60 هزار تومان و هرکیلو مرغ به بیش از 13 هزار تومان به فروش می رسد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۷۲۸


ارسال