جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
حکایت تکراری صف های بنزین و پایان ماه/مردم ایرانشهر دیگر کلافه شدند
 
با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه بازهم شاهد ایجاد صف های بسیار طولانی و بعضا کیلومتری در شهرستان ایرانشهر هستیم که به بزرگترین دغدغه این روزهای مردم این شهرستان تبدیل شده است.
به گزارش عصرهامون ؛ به نقل از پهره، در چند ماه گذشته و با کاهش شدید ارزش پول ملی ، شاهد افزایش چشمگیر قاچاق سوخت از مرزهای شرقی کشور و بخصوص استان سیستان و بلوچستان هستیم، قاچاق سوخت که نه تنها ثانیه های باارزش شهروندان را در صف های بنزین تلف میکند بلکه جان صدها نفر را تا امروز گرفته ، باعث نقص عضو شده و ضررهای جبران ناپذیر زیادی دربرداشته است.
اما یک روی همیشه نمایان این اوضاع، صف های بنزینی است که در تمام طول ماه بر قوت خود پابرجاست و معمولا در روزهای انتهایی ماه فقط برحجم آن افزوده می شود و دلیل آن نیز قطعا استفاده حداکثری از سهمیه سوخت کارتهاست که چه شهروند عادی و چه قاچاقچی سوخت را در یک مسیر و صف بنزین سوق میدهد.
این موضوع قطعا به عنوان یک معضل اجتماعی قابل پیگیری است زیرا اگر کنترل و نظارتی بر نحوه توزیع سوخت توسط جایگاه داران صورت گیرد قطعا شاهد کم شدن این صفها خواهیم بود.
به همین منظور به سراغ جایگاههای سوخت در شهرستان ایرانشهر رفتیم تا از شهروندان در این باره سوالاتی بپرسیم.
 

استفاده حداکثری از سهمیه کارت سوخت،اولین عامل شلوغی صف
یکی از شهروندان ایرانشهر به خبرنگار ما گفت : بنده از ساعت 7 صبح که وارد صف شده ام، ساعت 11 توانستم سوختگیری کنم. صف های بنزین واقعا امان مارا بریده واین عمرماست که در حال تلف شدن است.
سجادی اظهار داشت : شهروندان هم برای اینکه سهمیه بنزینشان ضایع نشود و از بین نرود، در انتهای ماه سعی میکنند کل بنزین را استفاده کرده و یا بفروشند که این خود باعث شلوغ شدن چشمگیر صفوف بنزین و در نتیجه افزایش قاچاق سوخت شود.
 
بی نظمی در صفوف،هدر رفتن زمان بیشتر
سجاد سارانی نیز که از اهالی خیابان آزادی ایرانشهر است، می گوید : روز گذشته برای سوختگیری به جایگاه مراجعه کردم اما متاسفانه موفق به سوختگیری نشدم اما امروز از ابتدای صبح آمده ام شاید بتوانم بنزین بزنم.
 
سارانی گفت : یک مشکل دیگر که باعث شده حجم صف ها بیشتر شده و زمان زیادی از شهروندان تلف شود، بی نظمی در صف هاست که هرکس سعی میکند از ابتدای صف، وارد شود و بدون نوبت اقدام به سوخت گیری کند که این قطعا بخاطر ضعف در نظارت توسط مسئولین است.

باید برای تامین سوخت خودروهای مسافران، جایگاه اختصاصی در نظر گرفته شود
آقای جهانتیغ که ساکن زاهدان و مسافر چابهار است نیز به خبرنگار ما گفت : دیشب به ایرانشهر رسیده ام و همراه خانواده عازم چابهار هستم اما نتوانستم بنزین بزنم.ضمن اینکه برای بنزین آزاد هم مراجعه کردم اما با قیمت هر 20 لیتری 50 تا 60 هزار تومان مواجه شدم .
 
وی گفت : امروز دوباره برای سوختگیری به جایگاه آمده ام اما تا به حال فقط کمی از صف را پیموده ام و قطعا از برنامه سفرم عقب افتاده ام باید مسئولین جوابگوی این وضعیت باشند تا مسافرینی که وارد شهر میشوند بتوانند راحتتر بنزین زده یا یک جایگاه را مختص مسافرین در نظر بگیرند تا این مشکلات رفع شود.

گفتنی است : تا لحظه تنظیم این خبر هیچ یک از مسئولین شهرستان پاسخگو نبوده و نتوانستیم با آنان صحبت کنیم، حال باید دید که با وجود بررسی مشکلات مردم و ادامه دار بودن این صف ها، پاسخ مسئولین چه خواهد بود؟
 
انتهای پیام/
 

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۷۹۷


ارسال