جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
برخی از مردم شهرستان های سراوان وسیب و سوران در حالی شب های بلند زمستانی را تا صبح با سرمای طلاقت فرسا سپری می کنند که از نبود نفت سفید و توزیع نامناسب آن در پاره ای از مناطق ها گلایه کرده و خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند.
به گزارش عصرهامون، در حالی چند ماه از آغاز روزهای سرد سال زمان می گذرد و سوز سرما در پاره ای از نقاط بیشتر از سایر مناطق احساس می شود که در برخی از نقاط سراوان و سیب و سوران همچنان سهمیه نفت سفید توزیع نشده است.

در همین راستا جمعی از شهروندان ساکن در این مناطق با ارسال پیامی به این پایگاه خبری ضمن ابراز گلایه از مسئولان خواستار پیگیری هر چه سریعتر این موضوع شده و گفتند: بارها جهت دریافت نفت به درب شعبه و مرکز پخش سوخت مراجعه کرده ایم که موفق به دریافت سهمیه ای که حقمان است نشده ایم چرا که از یک سو صف ها طولانی بوده و از سوی دیگر متصدی جایگاه به آشنایان خود بدون نوبت نفت تحویل می دهد و این موضوع باعث شده تا مردمی که ساعت ها در صف چشم انتظار رسیدن نوبت هستند با جمله" امروز نفت تمام شد" مواجه شوند.

با این تفاسیر اما در حالی سرما بساط خود را در اقصی نقاط مختلف این روزها پهن کرده که سیستان وبلوچستان پهناورترین استان کشور همچنان از نعمت لوله‌کشی گاز طبیعی بی بهره مانده و مردمان صبور آن دسترسی آسانی به نفت سفید و گاز مایع هم ندارند به گونه ای که برای دریافت یک سیلندر گاز باید روزها در صف های طولانی گاز معطل باشند تا شاید بخت یارشان شد و به یک سیلندر دست یابند.
 

البته مشکل مردم تنها ماندن در صف های طولانی گاز نبوده و عدم دستیابی به سهمیه نفت در برخی از نقاط معضل دیگری است که سوز آن بیش از سرما در تن مردم رخنه کرده است.

علی ای حال مردم در برخی از نقاط شهری سراوان و سیب و سوران در حالی روزهای سرد سال را با نداشتن نفت برای گرم کردن خانه های خود سپری می کنند که از مسئولان خواستار نظارت و رسیدگی براین امر هستند.

ناگفته نماند که ریگی یکی از شهروندان ساکن در سراوان نیز چندی پیش این مشکل را با پایگاه خبری عصرهامون در میان گذاشته و گفته بود: برخی از شعبات نفت سراوان 20 لیتر نفت از سهمیه شهروندان کم کرده و هربار بهانه خود را کمبود نفت و خرابی دستگاه عنوان می کنند. این در حالی است که مردم سرما را به جان خریده و برخی از این فروشندگان اقدام به خرید کوپن شهروندان و فروش آن به قیمت 700 هزار تا یک میلیون تومان می کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۸۱۷


ارسال