پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ,6 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲
مرغ از دلار هم سبقت گرفت/ قیمت هرکیلو گوشت سفید 14 هزار تومان!
 
قیمت هر کیلو مرغ این کالای پرتقاضای مصرفی در سطح شهر زاهدان از دلار هم سبقت گرفت و به 14 هزار تومان رسید.
به گزارش عصرهامون، حکایت به هم ریختگی بازار مواد پروتئینی در روزهای اخیر سبب نارضایتی و گلایه شمار زیادی از شهروندان شده به گونه ای که اگر از گوشت قرمز صرف نظر کنیم این روزها مرغ هم از سفره مردم پرکشیده و دست کسی به آن نمی رسد.

با این تفاسیر گرانی در بازار گوشت قرمز  در حالی سیر صعودی خود را طی می کند که  این روزها قیمت مرغ از دلار هم سبقت گرفته و هرکیلو گوشت سفید در برخی از نقاط شهر زاهدان به قیمت 14 هزار تومان در اختیار مردم قرار می گیرد.
 

 
فروش مرغ با قیمت های نجومی در این کلان شهر در حالی رقم خورده که علاوه بر گلایه شهروندان از این روند، فروشندگان اما علت را به واردات مرغ از استان های خراسان جنوبی و یزد ربط داده و می گویند چون مرغ از استان های دیگر به سیستان و بلوچستان وارد می شود شاهد افزایش قیمت در بازار هستیم.

واردات مرغ اگر چه یکی از نیازهای ضروری در تامین گوشت مورد نیاز شهروندان است اما بر اساس اطلاعات موجود این خطه از کشور خود تولید کننده ۵۷درصدی گوشت مرغ در سیستان وبلوچستان به شمار می رود به گونه ای که سرابندی معاون بهبود توليدات دامی سازمان جهاد كشاورزی استان از تولید ساليانه بيش‌از۳۷هزارتن گوشت سفيد در مرغداری های استان خبر داده که  این میزان از 219 مرغداری صنعتی در استان تولید می شود.
 

به گفته این مسئول، عمده مشكل پرورش دهندگان مرغ در استان كمبود نهاده وخوراک طيور است که در این راستا از ابتدای سال تاکنون 6 هزارو 570 تن ذرت تامين وبين مرغداران ودامداران توزيع شده است.

در همین راستا نیز چندی پیش گزارشی منتشر شد که در پی آن مردم در سراسر استان پهناور سیستان وبلوچستان از گرانی در بازار گوشت سفید گلایه کرده و خواستار رسیدگی به این اوضاع شدند که عمده علت گلایه آنان به نبود نظارت از سوی دستگاه های متولی خلاصه می شد.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۸۷۷


ارسال