دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
اوضاع نابسامان کابل های برق و انشعابات غیرقانونی در روستای جهاد آباد شهرستان سراوان در سیستان و بلوچستان موجب نگرانی اهالی این روستا شده است.
به گزارش عصرهامون، ترس و رعب اهالی یک روستا از سیم های آویزان برق در کوچه و خیابان ها باعث شد تا خبرنگار ما برای تهیه خبر پاورچین پاورچین از برخی محلات بازدید به عمل آورد و به درد دل های ساکن در آنجا بپردازد.

روستای جهاد آباد شهرستان سراوان باعث شده تا رهگذران در آن با احتیاط طول برخی از کوچه ها را بپیمایند به گونه ای که سیم های آویزان در برخی از نقاط بدون روکش بوده و اوضاع آن هنگام آشفته تر می شود که با اندک نم بارانی کابل های برق با مشکل اتصال مواجه شده و خسارات جبران ناپذیری را بر جای می گذارند.

این موضوع و عدم رسیدگی به آن باعث شده تا با اندک تاخیر در حضور به موقع دانش آموزان به خانه، مادران آنها با نگرانی و استرس مواجه باشند که مبادا جان فرزندانشان در پی غفلت مسئولان از دست برود و طعمه حادثه برق گرفتگی شوند.
 
با کمی گذر در کوچه پس کوچه ها آنچه بیش از پیش خودنمایی می کند انشعابات غیر مجاز برق است که به گفته اهالی وقتی مسئولان به مشکل آنها رسیدگی نکرده، خود اقدام به کشیدن سیم برق از محل اصلی به خانه هایشان کردند؛ سیم کشی هایی بدون در نظر گرفتن رعایت استانداردها که اکنون نه تنها چهره روستا را زشت و نازیبا کرده بلکه سیم های برق بدون پوشش بر روی زمین و هوا دلهره آور شده است.
 

به گفته برخی از شهروندان، اکثر مردم روستا برای انشعاب قانونی ثبت نام کرده اند اما بیشتر از برق به صورت غیر قانونی استفاده می شود. چرا که با وجود نصب تیرهای برق در روستای جهاد آباد، فقط سه تیر برق با حجم انبوهی از کابل های فشار قوی مورد استفاده قرار گرفته است.

یکی از ساکنان روستا در گفت وگو با خبرنگار ما ادامه داد: این بلبشوی سیم های برق تردد برای کامیون ها را با مشکل مواجه کرده، همچنین افرادی که در حال ساخت و ساز هستند با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند به گونه ای که ماشین های حمل آجر و ماسه و یا مصالح ساختمانی امکان گذر از این کوچه ها را نداشته و بار حمل شده را بر سوکوچه تخلیه کرده که این خود هزینه ساخت و ساز را برای صاحب خانه بالا می برد چرا که باید چندین کارگر هم برای حمل این مصالح تا زمین مورد نظر در نظر بگیرد.
 
 

یکی دیگر از اهالی روستای جهادآباد ادامه داد: با وجود ثبت نام خانوارها برای انشعاب برق، همچنان اداره برق مبادرت به نصب کنتور و برق رسانی نمی کند، گویا تیر های برق که حدود 10 سال می شود در این روستا نصب شده، نمایشی بوده و تاکنون هیچ اقدامی از سوی شرکت برق انجام نشده است. 

در این راستا می طلبد قبل از وقوع حادثه مسئولان همت کرده و اقدام به موقعی انجام دهند چرا که در زمان بارندگی بی شک کابل های برق دچار اتصال می شوند و خسارات جبران ناپذیری بر جای می گذارند که بهتر است تدابیر لازم اندیشیده شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۹۲۸


ارسال