دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ,21 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۱
معابر تاریک زاهدان در انتظار روشنایی/ چه کسی مسئول خاموشی است؟
 
نبود روشنایی در برخی خیابان ها و کوچه های شهر زاهدان گلایه شهروندان را به دنبال دارد که نیاز است مسئولین نسبت به بررسی و رفع این معضل اهتمام لازم را داشته باشند.
به گزارش عصرهامون، در حالی زاهدان لقب کلان شهر و مرکز استان سیستان وبلوچستان را یدک می کشد که همواره با مشکلات و معضلات زیادی مواجه است از مبلمان سازی شهری تا خرابی آسفالت و تاریکی کوچه و خیابان ها و...؛ که هر یک از این مشکلات در درون خود صدها گلایه از سوی مردم دارد.

با این تفاسیر اما آنچه این روزها باعث نارضایتی شهروندان زاهدانی از مسئولان شرکت برق شده خاموشی و عدم روشنایی مناسب در برخی از خیابان های اصلی شهر است که در این باره خواستار پیگیری رفع این مشکلات از سوی این پایگاه خبری شدند.

یکی از شهروندان زاهدانی در این خصوص گفت: عدم روشنایی معابر و یا قطعی آن در پاره ای از نقاط  مشکلات جبران ناپذیری را همچون افزایش تصادف و سوانح رانندگی، نا امنی، زورگیری سرقت و  غیره به وجود آورده است.
 
نارضایتی شهروندان از خاموشی برخی معابر زاهدان
علی شهرکی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: عدم روشنایی استاندارد و مناسب کوچه ها و خیابان ها در افزایش سرقت از منازل تاثیر قابل توجهی دارد که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت و در این راستا باید مسئولان مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند.

یکی دیگر از شهروندان نیز در این زمینه گفت: برخی از بولوارهای زاهدان فاقد روشنایی لازم است که این مشکل گاها باعث بروز تصادفات در محدوده نبود و یا خرابی سیستم روشنایی می شود.

محمد نارویی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: یکی از بولوارهایی که در حال حاضر دچار قطعی بوده و قسمت هایی از این بولوار خاموش می باشد، مسیر بولوار جمهوری است و امیدوارم مسئولان مربوطه هرچه سرعتر نسبت به ترمیم مشکلات این گونه مسیرها اقدام کنند.

وی بیان کرد: برخی از میلان ها و معابرعمومی زاهدان نیز فاقد روشنایی لازم است و باید برای حل اینگونه مشکلات چاره اندیشی شود.
 
اختصاص 12میلیارد ریال برای توسعه شبکه روشنایی زاهدان
در پی تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با میلاد شجاعی نصیرآبادی مسئول روابط عمومی شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان داشت، وی اظهار کرد: در سال 97برای توسعه شبکه روشنایی شهر زاهدان اعتباری بالغ بر12میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

وی افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده در سال 97، برای توسعه شبکه روشنایی غدیرشهر به طول 5کیلومتراعتبار 5میلیارد ریالی، توسعه روشنایی معابر براساس درخواست مردم به طول 8کیلومتر با اعتباری بالغ بر 4میلیارد و 500میلیون ریال و توسعه شبکه روشنایی بولوار پرستار به طول 2کیلومتر با اعتبار دو میلیارد و پانصد میلیون ریال در دست اجرا قرار گرفته است.

وی با اشاره به پروژه های سال گذشته نیز گفت: در طی سال 96 در راستای توسعه شبکه روشنایی شهری، 400دستگاه چراغ به طول 12کیلومتر با اعباری بالغ بر یک میلیارد و 400میلیون ریال در محدوده های شهرک برق، غدیر شهر، مسکن مهر سه خانواری و دیگر نقاط شهر براساس درخواست مشترکین انجام شده است.

این مسئول تصریح کرد: اگر مردم مشکلی در زمینه روشنایی مشاهده کردند می توانند آن را با شماره شرکت توزیع برق استان در میان بگذارند تا در سریعترین زمان پرسنل این شرکت نسبت به ترمیم مشکل ایجاد شده اقدام کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۰۴۱


ارسال