دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی هاری بیماری خطرناک و مشترک بین حیوان و انسان به شمار می رود که در هفت ماهه نخست سال جاری هزار و 113 مورد حیوان گزیدگی در منطقه سیستان گزارش شده است.
به گزارش عصرهامون، معضل سگ های ولگرد در حالی یکی از دغدغه های اصلی شهروندان در سیستان وبلوچستان به شمار می رود که هاری خطرناکترین بیماری بین حیوان و انسان است که اکثراً از طریق گازگرفتگی سگ های ولگرد به وجود می آید.

در این راستا سال گذشته نیز هفت شهروند سیستانی در شمال استان جان خود را به علت بیماری هاری از دست دادند. اما آنچه جای تعجب است غفلت مسئولان امر از تراژدی تکراری این معضل اجتماعی می باشد به گونه ای که این روزها در اقصی نقاط شهرهای این دیار همچنان شاهد هجوم سگ های ولگرد به صورت دسته جمعی در کوچه و خیابان هستیم که وجود این حیوان خطرناک در معابر شهری علاوه بر اینکه عاملی برای تهدید جان شهروندان به شمار می رود، چهره شهر را زشت کرده و سبب رعب و وحشت ساکنین در مناطق مختلف شده است که می طلبد شهرداری ها وارد عمل شده و این دغدغه مردم را خاتمه دهند.

به گفته اکبری زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل از ابتدای امسال تا مهر ماه هزار و 113 مورد حیوان گزیدگی در منطقه سیستان گزارش شده که این آمار در مدت مشابه  سال گذشته 3 هزار و ۶۸۰ مورد بوده است.

این مسئول بیان کرد: سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با کشورهای افغانستان و پاکستان که از نظر بهداشتی در سطح پایینی قرار دارند بیش از هر استان دیگری در معرض ویروس بیماری هاری قرار دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل با اشاره به اینکه هزینه واکسن بیماری هاری در هر نوبت بیش از یک میلیون تومان است، از شهروندان خواست تا با رعایت موارد بهداشتی و مراجعه سریع به مراکز درمانی از ابتلا به این بیماری پبشگیری کنند.


انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۱۲۲


ارسال