پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰
چهل سال شکوفایی؛
ساخت 75 کتابخانه دستاورد انقلاب اسلامی در سیستان وبلوچستان
 
کتابخانه های عمومی سیستان وبلوچستان بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با رشد 8 برابری مواجه بوده اند به گونه ای که ساخت 75 کتابخانه یکی از دستاوردهای مهم به شمار می رود.
به گزارش عصرهامون، خدمات جمهوری اسلامی ایران در استان پهناور سیستان و بلوچستان با رشد زیرساخت‌های توسعه، ارتقای وضعیت رفاهی مردم و تبدیل شدن به استانی پیشرو تجلی یافته است. این دستاورد‌ها در بخش‌های مختلف عمرانی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی وکشاورزی بر چهره و سیمای استان مشهود و ملموس است.

این پیشرفت ها در دولت‌های مختلف با آهنگ متناسب با زمان خود پیش رفته است که توسعه كتابخانه های عمومی طی چهل سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یكی از دستاوردهای جمهوری اسلامی در این خطه از کشور است  که می طلبد ملت ایران با افتخار از دوران طلایی یاد کنند زیرا در این مدت فعالیت های ارزنده ای درکشور انجام و تحولات زیادی ایجاد شده است.

با این تفاسیر از آنجایی که در یک انقلاب فرهنگی نقطه اصلی توجه بر گسترش مطالعه، سواد، علم آموزی و اندیشه ورزی است در ابتدای پیروزی انقلاب حدود 150 کتابخانه عمومی بیشتر در کشور وجود نداشت اما به برکت انقلاب امروز بیش از  سه هزار و 500 کتابخانه عمومی در کشور فعال است و این غیر از هزاران هزار کتابخانه موجود در مساجد، مدارس و دیگر مراکز علمی، تحقیقی، آموزشی و نظامی می باشد.

در همین راستا بر اساس آمار ارائه شده قبل از انقلاب سهم مردم سیستان وبلوچستان تنها 6 کتابخانه بوده که این آمار هم اینک به 61 کتابخانه عمومی و 14 کتابخانه مشارکتی و مجموعاً 75 کتابخانه در سطح استان رسیده است.

همچنین تعداد افراد عضو در این کتابخانه ها در حال حاضر 34هزار و 965 نفر می باشد که این افراد از تعداد 720هزار و 184 جلد کتاب موجود در کتابخانه های عمومی استان سیستان وبلوچستان بهره مند می شوند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۲۶۲


ارسال