پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ,22 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۸
چشم طمع سارقان به تجهیزات مخابراتی
 
در حالی چشم طمع سارقان به فروش تجهیزات مخابراتی دوخته شده که این اقدام علاوه بر وارد کردن خسارت میلیاردی به شرکت مخابرات، صدمه زیادی نیز به خانواده ها در مواقعی که نیاز فوری به برقراری ارتباط دارند، وارد کرده است.
به گزارش عصرهامون، شب از نیمه گذشته و اوضاع جسمی همسرش وخیم است. تنها فکری که به ذهنش خطور می کند تماس با اورژانس است تلفن را بر می دارد اما نه بوق می خورد نه اپراطور اخطار بدهی می دهد. درمانده و مستاصل است و بر بالین همسرش بی تابی می کند.

سرقت کابل های تلفن، این روزها دغدغه اصلی شهروندان در اقصی نقاط مختلف استان پهناور سیستان وبلوچستان است که عده ای از سارقان چشم طمع به تجهیزات مخابراتی دوخته و با این اقدام ناپسند علاوه بر وارد کردن خسارت میلیاردی به این شرکت، باعث ضربه به خانواده ها در مواقعی که نیاز فوری به برقراری ارتباط دارند، شده اند؛ ضربه هایی که گاها جبران آنها به اندازه یک عمر هزینه در برمی گیرد چرا که ممکن است خانواده ای را داغدار کند.

با این تفاسیر اما در حالی سارقان از فروش کابل های مخابراتی برای خود درآمد زایی می کنند که همچنان قطعی خطوط مخابراتی به علت سرقت کابل های تلفن یکی از مشکلات اساسی مردم است که این مهم زمینه نارضایتی آنان را نیز به دنبال داشته است.

رضایی مدیرکل مخابرات استان سیستان و بلوچستان در این خصوص به خبرنگارعصرهامون گفت: سرقت کابل ها در عرصه تلفن ثابت بسیار زیاد است و این امر موجب شده تا ارائه خدمات با مشکل مواجه شود.

به گفته وی، سرقت تجهیزات موبایل و تلفن ثابت صدمات زیاد و جبران ناپذیری به جامعه وارد می کند چرا که ممکن است در همان لحظه خانواده ای نیاز به برقراری ارتباط داشته باشد.

این مسئول از شهروندان خواستار آن شد تا در هرنقطه ای از شهر که سارقی در حال تخریب تاسیسات است آن هم تاسیساتی که متعلق به خود مردم است سریعا مورد را به پلیس 110 اطلاع رسانی کرده و گزارش دهند چرا که این همکاری منجر به ارائه خدمات بهتر در این زمینه می شود.

چندی پیش نیز مدیرکل مخابرات استان از میزان خسارت میلیاردی سارقان خبر داده بود و گفت: سرقت کابل های مخابراتی یکی از مشکلاتی است که تاکنون هزینه ای بالغ بر ۱۵میلیارد تومان به این شرکت خسارات وارد کرده و این نیاز دارد که مردم هم درنگهداری از این امکانات نهایت توجه و دقت کافی را داشته باشند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۸۷۸


ارسال