يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ,23 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای سیستان وبلوچستان گفت: باسکول هایی در مسیرهای مواصلاتی استان ایجاد شده تا تناز وسایل نقلیه را بدون هیچگونه توقف و اطلاع راننده ثبت و به پاسگاه پلیس راه ارسال کند.
به گزارش عصرهامون، آنچه بیش از همه در طول و عرض جاده های سیستان و بلوچستان به چشم می خورد ترک هایی شبیه به پوست سوسمار است که زیر فشار بیش از حد و تردد زیاد ماشین ها به وجود آمده که از یک سو به تردد ماشین های حمل سوخت غیرمجاز و واژگونی آنها در مسیرهای مواصلاتی مربوط می شود و از سوی دیگر اما به تناژ بالای کامیون ها و خودروهای حمل بار بر می گردد.

از آنجایی که اضافه تناژ بار از مبداء تا مقصد به کیفیت و سلامت رویه جاده های استان به شدت صدمه می زند، علی خانقاهی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: رویه راه و نگهداری از آن ها، ابنیه فنی و پل ها یکی از مباحث مهمی است که باید بر روی تناژ کامیون هایی که حمل بار دارند کنترل های لازم صورت گیرد.
 
وی گفت: از آنجایی که بسیاری از کامیون ها به علت عدم رعایت تناژ مجاز، باعث تخریب رویه راه ها و ریل ها می شوند علاوه بر باسکول هایی که در مقابل کلیه پاسگاه های پلیس راه در سطح استان وجود دارد، باسکول هایی هم در طول مسیر جاده وجود دارد که وسیله نقلیه را حین حرکت بدون هیچ گونه توقف یا اینکه راننده متوجه باشد که از روی این باسکول در حال تردد است، کنترل کرده و اطلاعات درباره تناژ به صورت محوری به پاسگاه پلیس راه ارسال می شود.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در این راستا اگر تخطی از سوی رانندگان وسائط نقلیه مبنی بر عدم رعایت تناژ صورت گرفته باشد طبق قانون با آنها برخورد می شود.

به گفته این مسئول، از آنجایی که فرهنگسازی یکی از نیازهای جامعه به شمار می رود، شهروندان باید درباره اطلاعات ترافیکی آماری داشته باشند تا با رعایت قوانین، حوادث جاده ای در کل کشور به حداقل برسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای استان ادامه داد: در این راستا چندین برنامه توسط این سازمان به ویژه در مدارس حاشیه راه ها که دانش آموزان در این محورها در حال تردد بوده و با خطر مواجه هستند اجرا شده به گونه ای که با حضور در مدارس آموزش های لازم به افراد ارائه می شود، همچنین ایمن سازی مدارس و هشدار به رانندگانی که به این نقاط نزدیک می شوند از دیگر اقدامات انجام شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۰۲۵


ارسال