يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ,26 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳
در یادواره شهید سبیل اخلاقی عنوان شد؛
رونمایی از کتاب "میقات در نخلستان"/انقلاب موجب پیشرفت کشور و گسترش اسلام در منطقه شد
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: دشمنان همواره به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران هستند اما همین شهدای گرانقدر و مردم با بصیرت ایران بودند که تاکنون در برابر آنان ایستادگی کرده و نقشه های آنان را نقش بر آب کردند.
به گزارش عصرهامون، یادواره شهید سبیل اخلاقی کم سن و سال ترین شهید اهل سنت دوران دفاع مقدس با حضور نماینده ولی فقیه در استان، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت چابهار و  مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سیستان و بلوچستان، علمای اهل سنت و تشیع، خانواده شهدا و جمع کثیری از مردم منطقه در سالن اجتماعات اداره کل ارشاد اسلامی نیکشهر برگزار شد.

شهید اخلاقی افتخار استان است
آیت الله عباس علی سلیمانی در این مراسم با تاکید بر اهمیت زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: شهدا دارای جایگاه ویژه ای در نزد خدا هستند به ویژه شهید اخلاقی  که  در سن ۱۱ سالگی به شهادت رسیده است.

وی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی را ورود دین مردم از خانه ها به حکومت دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران زنده کننده دین اسلام بوده و موجب گسترش این دین الهی در جای جای جهان شد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه دین موجب جلوگیری از فساد در حکومت ها می شود، بیان کرد: بلوک شرق و غرب دین رو افیون حکومت ها معرفی می کنند و در گذشته برای علمای اهل سنت و شیعه جا افتاده بود که دین در حکومت جایی ندارد اما امام راحل دین را به متن زندگی روزمره ملت آورد و حکومت دینی را با حضور مردم ایجاد کرد.

وی ادامه داد: تفکر جمهوری اسلامی یک تفکر اصیل است و از نوع اسلام انگلیسی و اسلام آمریکایی نیست.

سلیمانی با بیان این مطلب که امام راحل تاکید کردند که آنچه برای ما مهم است دین اسلام می باشد و مذهب زیر پرچم آن قرار دارد، اذعان کرد: در انقلاب اسلامی تفاوتی میان شیعه و سنی نیست نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر این انقلاب برای اسلام است.

وی با اشاره به اینکه در پیش از انقلاب در فلان شهر استان تنها یک بانوی محصّل داشتیم  اما امروز مدیر آموزش پرورش ما یک بانوست، خاطرنشان کرد: امروز بانوان در همه عرصه ها ورود داشته و به پست های مهم دست پیدا کرده اند.

یادواره شهدا موجب زنده نگاه داشتن یاد شهیدان می شود
سردار امان الله گشتاسبی نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سبیل اخلاقی، گفت: از تمام افرادی که در این مدت برای برپایی این جشنواره تلاش کرده اند ممنونیم چرا که این مراسمات است که یاد و خاطره همه مجاهدین که رفتند تا این انقلاب اسلامی بماند  را زنده می کند و این بزرگترین افتخار برای ماست.

وی افزود: این برای ما جای بسی افتخار است که شهدای چون سبیل اخلاقی از این منطقه بوده و برای زنده نگاه داشتن انقلاب اسلامی ایران و تامین امنیت این مردم از جان شیرین خود گذشته و جاودانه شدند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه قبل از انقلاب سران مزدور حکومت پهلوی تمام سرمایه مردم رو به یغما می‌بردند، بیان کرد: با روی کار آمدن انقلاب اسلامی ایران دیگر سرمایه ملی به دست مردم رسیده و مناطقی که تا پیش از انقلاب هیچ اقدامی برای آن انجام نشده بود و در محرومیت کامل به سر میبرد امروزه کاملا آباد شده و امکانات زیربنایی در آنجا ایجاد شده است.

وی ادامه داد: دشمنان همواره به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران هستند و هر بار نیز نقشه ای تازه طرح می کنند اما همین شهدای گرانقدر و مردم با بصیرت ایران بودند که تاکنون در برابر آنان ایستادگی کرده و نقشه های آنان را نقش بر آب کردند.

گشتاسبی خاطرنشان کرد: اگر دشمنان در سالهای ابتدایی انقلاب جنگی بزرگ را به ما تحمیل می کنند ولی نمی توانند کاری بکند به خاطر همین خون هاست که ریخته شده تا اسلام و انقلاب زنده بماند.

در پایان این مراسم از کتاب "میقات در نخلستان"  با موضوع زندگی نامه شهید سبیل اخلاقی رو نمایی شده و از خانواده این شهید گرانقدر تقدیر شد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۰۸۳
مرجع : عصرهامون


ارسال