پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ,17 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب مطرح شد؛
انقلاب اسلامی حیات دین را تضمین کرد/ خدمت به مردم اولویت کار مسئولان
 
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان گفت: انقلاب شکوهمند ایران حیات اسلام را تضمین کرد که باید شکرگذار باشیم.
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی صبح امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی که در محل نمایشگاه دائمی در زاهدان برگزار شد اظهار کرد: رژیم پهلوی با رویکرد سرکوبگرانه به دنبال شکست خواست و اراده مردم در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی بود و به همین مناسبت در 15خرداد دست به یک قتل عام بزرگ در میدان ژاله تهران زد تا به خیال خودش جرقه های انقلاب را خاموش کند.

وی افزود: اما اعتقاد، اعتماد و باور مردم به روحانیت و راهی که در پیش گرفته بودند موجب شد تا با اتکا به مرجعیت دینی کمر استبداد را شکسته و بدون حمایت دولت های خارجی تنها به تکیه بر توان خود موفق و سربلند شوند و این انقلاب اسلامی بود که حیات دین را تضمین کرد.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) نیز بدون وام دار بودن به شرق و غرب و هیچ دولت و حکومتی و تنها با قوت ایمان و اعتماد مردم دست به قیامی بزرگ زد که امروز پس از 40سال شاهد شکوفایی بیش از پیش دستاوردهای آن هستیم.

صدای پیروزی انقلاب در تمام عالم فراگیر شد
مولوی اسماعیل زهی نیز در این مراسم گفت: صدای پیروزی انقلاب اسلامی در تمام دنیا شنیده شد چرا که هیچ کس گمان نمی کرد عده ای از مردم با دست خالی بتوانند بر رژیمی که تا چنگ و دندان مسلح بود و از حمایت های ابرقدرتها بهره می برد پیروز شوند.

وی خاطرنشان کرد: حتی خود مسئولان و سران رژیم طاغوت هم خیال نمی کردند که روزی این مردم بر آنها غلبه کنند چرا که حکومت پهلوی خود را قدرت برتر می دانست اما شاه و اطرافیانش از قهر خداوند و خشم ملت غافل بودند.

به گفته امام جمعه اهل سنت زاهدان؛ ظلم، جنایت و فسادهای زیادی در زمان حکومت شاهنشاهی به وقوع پیوست اما شاه هرگز به این موارد توجه نکرد و چشم خود را بر روی آنها بست و همین امر موجب شد تا مردم برعلیه حکومت ستمشاهی قیام کنند و حکومت جمهوری اسلامی برگرفته از خواست و اراده خود را جایگزین کنند.

وی تاکید کرد: امروز بهترین فجر و انقلابی که می توان انجام داد خدمت به مردم است و همگان نیز باید قدردان و شکرگذار این نظام و انقلاب باشند.

انقلاب حاصل خون جوانان کشور است
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: مردم کشور به این انقلاب افتخار می کنند چرا که خودشان بانی این حرکت بودند و برگرفته از خواست و اراده یک ملت است که در این راه خون جوانان زیادی نیز بر زمین ریخته شد و این انقلاب برکت خون همان شهدا است.

علیم یارمحمدی افزود: امروز انقلاب اسلامی با هجمه و چالش های جدیدی روبرو است که باید با اتحاد، برادری و همدلی از این گردنه ها نیز همچون گذشته به سلامت عبور کنیم تا بار دیگر عزت و اقتدار نظام اسلامی را به رخ جهانیان بکشانیم.

وی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی در دوران بعد از انقلاب در تمامی عرصه ها از جمله علمی و دانشگاهی، نظامی وامنیتی و... پیشرفت های کم نظیری داشته است که این پیشرفت نیز حاصل تلاش و همت شبانه روزی جوانان همین مرز و بوم است و باید این جوانان مورد حمایت قرار بگیرند تا نسل های بعد نیز حافظ و پشتیبان نظام باشند.

نمایشگاهی با170غرفه
سرپرست فرمانداری زاهدان نیز بیان کرد: نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی از امروز به مدت یک هفته در قالب 170 غرفه در محل نمایشگاه دائمی آغاز بکار کرد.

ابوذر مهدی نخعی افزود: این نمایشگاه در دو شیفت صبح و عصر برای بازدید عموم علاقمندان دایر است و تمامی ادارات در غرفه های مختلف به بیان گوشه ای از پیشرفت ها و دستاوردهای خود در مدت 40ساله انقلاب می پردازند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم تمبر یادبود 40سالگی انقلاب اسلامی توسط مسئولان استانی رونمایی شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۱۸۰


ارسال