دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
بغض آسمان پس از سه سال در آسمان سیستان و بلوچستان ترکید که این امر علاوه بر خوشحالی و شکرگذاری مردم باعث طغیان رودخانه های فصلی در جنوب استان شده است.
به گزارش عصرهامون، در حالی بغض آسمان پس از سه سال در سیستان وبلوچستان ترکید که این استان خسارت های زیادی به علت خشکسالی های چند دهه اخیر دیده است و هم اکنون، بارش باران پس از مدت ها باعث خوشحالی و شکرگذاری مردم این خطه شده است.
 
سیل تاکنون خسارت جانی نداشته است
عبدالرحمن شهنوازی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه بارش های چندروز اخیر در استان تاکنون خسارتی در پی نداشته است، اظهار کرد: مدارس شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز به علت شرایط نامساعد جوی در دوشیفت صبح و عصر تعطیل است.

 
وی در خصوص مسدود بودن راه ها به علت طغیان رودخانه های فصلی و بارش باران نیز گفت:راه های فرعی اسپکه به فنوج، فنوج به رمشک، بنت به نیکشهر و چاهان به زرآباد در حال حاضر مسدود هستند.

به گفته این مسئول به دلیل شدت بارندگی ها و طغیان رودخانه‌ها تاکنون خسارت جانی نیز تا این لحظه گزارش نشده است.
 
تعطیلی مدارس به علت بارندگی شدید در جنوب استان
علی مرادی رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان در گفت وگو با خبرنگارعصرهامون بیان کرد: به علت بارندگی شدید در جنوب استان مدارس شهرستان های کنارک، دشتیاری و چابهار در مقطع ابتدایی و متوسطه اول و همچنین مدارس شهرستان های راسک، قصرقند، سرباز، نیکشهر، بنت و بمپور در مقطع ابتدایی تعطیل شد.
 
 
 
ریزش کوه در مسیر تنگه سرحه
ابراهیم جاوشیری مدیر کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان(ایرانشهر) در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: از روز گذشته تمامی نیروهای راهداری حاضر در طرح امداد و نجات زمستانه و دیگر نیروهای مرتبط به صورت آماده باش قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: براساس آخرین آمار به دست آمده، در مسیر تنگه سرحه به دلیل ریزش کوه و برخی مسیر ها به دلیل طغیان رودخانه ها خسارتهایی به مسیرهای مواصلاتی وارد شده است.

وی تاکید کرد: افرادی که قصد تردد در مسیرهای مواصلاتی جنوب استان را دارند حتما قبل از حرکت، از باز بودن مسیر مطمئن شوند.

به گفته این مسئول، گفت: در حال حاضر به دلیل بارش های روز گذشته در جنوب استان، مسیر چاهان به زرآباد تا زمان فروکش کردن رودخانه ها، مسدود است.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۳۵۱


ارسال