پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
براثر وزش شدید باد در شمال سیستان وبلوچستان؛
مدارس 5 شهر سیستان تعطیل شد/ از کاهش دید افقی در فرودگاه زابل تا آماده باش دستگاه های امدادی
 
بر اثر وزش شدید باد در شمال استان سیستان وبلوچستان علاوه بر تعطیلی مدارس، دستگاه های امدادی هم به حالت آماده باش درآمدند.
به گزارش عصرهامون، صبح امروز بر اثر وزش باد شدید در آلوده ترین شهر جهان، مدارس پنج شهر شمال استان سیستان وبلوچستان(زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) تعطیل شد.

در پی تماس خبرنگار اجتماعی عصرهامون با علی مرادی رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان، وی گفت: با توجه به شرایط جوی، طوفان شدید و سرمای هوا، مدارس مقطع پیش دبستانی و دبستان در نوبت صبح و عصر در پنج شهرستان شمال استان(زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) تعطیل شده است.

 همچنین به علت شرایط جوی نامناسب دید افقی در محدوده فرودگاه زابل هم به هزار متر کاهش پیدا کرد که این امر سبب افزایش شدید غلظت ذرات معلق در هوای این شهر شد.
 
 
آماده باش دستگاههای امدادی در سیستان
عبدالرحمن شهنوازی مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان وبلوچستان هم در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون از آماده باش دستگاههای امدادی در این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون آماری از مراجعه کنندگان به بیمارستان ها بر اثر وزش شدید باد و سرمای هوا گزارش نشده است.


غلظت ذرات معلق به 8 برابر حدمجاز رسید
علی ملاشاهی هم در این خصوص به عصرهامون، از وزش بادهای شدید در منطقه سیستان خبر داد و اظهار کرد: بیشینه سرعت باد در 24 ساعت گذشته در شهر زابل به 104 کیلومتر برساعت رسیده که منجر به کاهش شعاع دید در این شهر تا 600 متر شده است.

وی افزود: همچنین گرد و غبار باعث شده تا بیشینه غلظت ذرات معلق در هوای زابل به هزار و 220 میکروگرم بر متر مکعب یعنی 8 برابر حد مجاز نیز برسد.
 

کارشناس اداره کل هواشناسی استان، سرعت وزش باد در زهک را 76 کیلومتر بر ساعت اعلام کرد و گفت: بروز این پدیده در زهک شعاع دید را به 300 متر کاهش داده است.

وی از تداوم این شرایط تا پایان روز خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر دمای هوای زابل 7 درجه سلسیوس است و وزش باد با این سرعت باعث شده تا سوز سرما در این منطقه به مراتب بیشتر احساس شود.

ملاشاهی در پایان اذعان کرد: زاهدان با دمای منفی 3/8 درجه و زرآباد با 14/7 درجه سانتی گراد، به ترتیب سردترین و گرم ترین مناطق استان در شب گذشته بوده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۴۶۶


ارسال