دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ,26 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰
در همایش نخبگان و مسئولین فرهنگی طوایف سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
رمز پیروزی انقلاب تکیه بر تفکر دینی بود/دستاوردهای 40ساله جمهوری اسلامی غیرقابل انکار است
 
کارشناس مسائل سیاسی گفت: باید ببینیم در گذشته چه داشته ایم و امروز چه داریم، بی تردید دستاوردهای 40ساله انقلاب غیر قابل انکار است.
به گزارش عصرهامون، علیرضا زاکانی در همایش نخبگان و مسئولین فرهنگی طوایف سیستان و بلوچستان با گرامیداشت دهه مبارک فجر، اظهار کرد: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران قرار داریم و دشمنان این نظام مقدس با تمام قوا برای تخریب دستاوردهای انقلاب به میدان آمده اند و لازم است تا ما بیش از همیشه این اقدامات مثبت و دستاوردهای ایران اسلامی را به مردم معرفی کنیم.

وی افزود: امام خمینی(ره) با استفاده از فرهنگ اسلامی ملت ایران را گرد هم آورده و با استفاده از چتر گسترده اسلام همه برادران و خواهران شیعه و اهل سنت را گرد هم آورده و با نقش ملیت و اقوام پرونده چندهزار ساله شاهنشاهی را برچید تا اسلام در کشور حکم فرما شود.

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه اسلام معنویت، آزادی و امنیت را به مردم ایران هدیه کرد، بیان کرد: اگر در آن زمان در غرب دین تنها در حوزه فردی بوده و در شرق به عنوان افیون جوامع مطرح می‌شد امام اسلام ناب را مطرح کرده و توجه به هویت مسلمین و اعتلای آنان در مسیر امت واحده را در دستور کار قرار داد تا با شعار نه شرقی و نه غربی به حکومتی کاملا اسلامی با آزادی واقعی دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: چه در آن دوران و چه در زمان حال، غرب به دنبال آمریکایی شدگی بوده و آن را نشانه توسعه می داند اما ما به دنبال زمینه سازی جهانی سازی انقلاب اسلامی هستیم و در نقطه مقابل آمریکا که به دنبال بلعیدن جهان بود، می خواستیم با گسترش تفکر اسلام ناب و انقلاب مردمی جهان را از تفکرات غربی نجات دهیم.

جامعه آزاد و به دور از تبعیض در واقع اسلامی است
زاکانی با تاکید بر اینکه جامعه ای که در آن آزادی باشد یک جامعه اسلامی است، اذعان کرد: جامعه ای که ملت آن آزاد باشند و عدالت پابرجا بوده و هر چیزی در جای خود قرار داشته باشد و بر پایه علم و دانش اداره گردد و فاصله طبقاتی در آن نیست و در تحول بیرونی قرا می‌گیرد اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: جامعه ای که پیشرفت و رشد و تعالی در آن قرارگیرد اسلامی بوده و اگر فقیر، تبعیض در آن گسترش یافته و گرفتار مشکلات اساسی باشد اسلامی نیست، برای حل این مشکلات ما به اصل خود بازگردیم.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه ما به انقلاب اسلامی میبالیم، گفت: باید ببینیم چه بودیم و چه شدیم هرچند ما به این همه پیشرفت و اتفاق خوب افتخار می کنیم اما در واقع آن چیزی که انتظار داشتیم نشدیم.

 وی افزود: در دوران گذشته تا امروز در این ۴۰سال هر کجا به اسلام عمل کرده و به مردم توجه کردیم و همه مردم رو مشارکت دادیم موفق شدیم چرا که جوهره این حکومت بر پایه مردم داری شکل گرفته است و در نقطه مقابل هر کجا منفعت شخصی بر مردم مقدم شد و به گروه ها و اشخاص توجه کردیم شکست خوردیم.

زاکانی با اشاره به اینکه در این مدت زحمت زیادی کشیده شده اما در مکان شایسته خودمان نیستیم، بیان کرد: امروزه جمهوری اسلامی از انقلاب اسلامی فاصله گرفته است، زیبنده ما نیست که با این دین غنی و رهبر فرزانه و این ملت همیشه در صحنه به غرب تکیه کنیم، وقتی رقیب ما در غرب و تفکر سرمایه داری به چهارچوب های خود تکیه کرده باید بدانیم زیرساخت جامعه اسلامی فرهنگ است و زیر ساخت جامعه غربی اقتصادی است و ما باید به زیرساخت ها و اصول خود توجه داشته باشیم نه اینکه به فرهنگ غربی تکیه کرده و از آنان تقلید کنیم.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۴۸۲
مرجع : عصرهامون


ارسال