دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ,26 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۱
بازخوانی حادثه انفجار تروریستی ایام فاطمیه در زاهدان
حمله تروریست ها به وحدت شیعه و سنی/ مساجد از بدو انقلاب تا امروز کانون روشنگری و بصیرت افزایی هستند
 
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: همان طور که مساجد در دوران انقلاب کانون هدایت گری و روشنگری بوده است امروز هم بصیرت افزایی و هدایت افکار از مسجد سرچشمه می گیرد.
به گزارش عصرهامون؛ هنوز دیوارهای مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان بهترین شاهد برای بازگو کردن حادثه تروریستی سال 88 است. امروز بهترین گواهان برای بازخوانی آن شب غم بار؛ تصاویری شهدایی است که بر روی دیوارهای مسجد نقش بسته است. شهدایی که تنها گناه شان شرکت در مراسم عزاداری فاطمه زهرا(س) بود.

9 سال پیش در چنین روزی به تاریخ قمری، یکی از شقی ترین افراد با بستن کمربند انتحاری خود را به میان نمازگزاران مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) رساند و سند مظلومیت شیعه و پست بودن گروهک های تروریستی را بار دیگر در تاریخ ثبت کرد.

تروریست ها به خیال خام خودشان می خواستند با این انفجار هولناک، مسجدی که به عنوان کانون وحدت شیعه و سنی مطرح بود را به حاشیه ببرند و از صفوف بهم پیوسته نمازهای آن بکاهند اما آرزویشان را با خود به گور بردند و هرگز موفق به این کار نشدند که هیچ بلکه با گذشت قریب به یک دهه از آن حادثه، شاهد هستیم که بر تعداد جوانان و نمازگزاران این مسجد افزوده شده است.

تاریخ؛ گواهی شهادت 21 نمازگزار بی گناه غیرنظامی را امضاء کرد و این سئوال در اذهان پیش آمد که مگر گناه 3 کودک معصوم چه بود که باید بدین گونه پرپر می شدند؟! هنوز پدر و مادر شهیدان آبیز که در آغوش یکدیگر با بدن های تکه پاره شده شهد شیرین شهادت را نوشیدند خاطره آن روز را فراموش نکرده اند اما عزم شان جزم تر از همیشه شده و خللی در روحیه ولایت مداریشان ایجاد نشده است.

در آن حادثه 21 نفر شهید و بیش از 150 نفر مجروح و جانباز شدند اما خون شهدای فاطمیه و رنجی که جانبازان آن کشیدند موجب شده که برای هشتمین سال مجلسی برای بزرگداشت یاد و خاطره آن شهدا برگزار شود و باز هم مردم ولایت مدار سیستان وبلوچستان گرد هم آیند و ضمن گرامیداشت یاد آن شهدا، خشم و نفرت خود را از گروهک های تروریستی معاند نظام اعلام کنند.

امسال یادواره این شهدا که به تاریخ قمری برگزار می شود مصادف شده با ایام الله پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران که هر دو این حوادث در تاریخ دنیا ماندگار است. در هر دوی این مناسبت ها رد خون هایی دیده می شود که در دفاع از اسلام و انقلاب بر زمین ریخته شده است.

پس از گذشت 9 سال از حادثه تروریستی انفجار مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان پای صحبت امام جماعت مسجد می نشینیم که او با همان شور و حرارت آن روزها سخن به میان می آورد.

حجت الاسلام غلامرضا عباسی در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: این شهدا سند روسیاهی تروریست ها و حلقه وصلی میان شیعه و سنی سیستان وبلوچستان بودند چون بعد از این ماجرا همگان فهمیدند که گروهک تروریستی جندالشیطان نه حامی اهل سنت است و نه مدافع اسلام بلکه آنها تنها به دنبال خدشه وارد کردن به اسلام ناب محمدی و ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی هستند تا از گل آلود کردن آب، برای خودشان ماهی گیری کنند.

وی ادامه داد: در آن حادثه 21 نفر به شهادت رسیدند اما هر کدام شان یک مبلّغ برای ترویج اسلام شدند و امروز شاهدیم بر تعداد نمازگزاران این مسجد افزوده شده و ده ها جوان مومن انقلابی دیگر ادامه دهنده راه آن شهدا هستند.

به گفته امام جماعت مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع)؛ سوء قصد قرار گرفتن در این مسجد برای اولین بار نبود که اتفاق می افتاد بلکه در خردادماه سال 69 نیز حاج شیخ علی مزاری، امام جماعت این مسجد توسط منافقین در جلوی درب منزلش ترور شد و به شهادت رسید.

وی ادامه داد: پس از آن نیز بار دیگر در سال 79 با بمب گذاری در داخل یک خودرو، به این مسجد هتک حرمت کردند و در آخرین مورد به کمک عامل انتحاری قصد داشتند تا به این مسجد ضربه بزنند اما ایمان و اراده جوانان و نمازگزاران مانع رسیدن دشمن به اهداف شومش شده است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سیستان وبلوچستان تصریح کرد: دشمنان همواره از وجود مساجد بیم داشته و دارند چرا که مبداء تحرکات جدی بر علیه حکومت ستمشاهی مساجد بود و به همین دلیل قصد دارند تا مساجد که به فرموده امام خمینی (ره) سنگر است را مورد هجوم قرار دهند.

وی تاکید کرد:  مساجد محل خوبی برای روشنگری و بیان توطئه های پشت پرده گروهک های ترویستی و معاند انقلاب است که ائمه جماعات مساجد نیز در سخنرانی ها خود این موارد را گوشزد می کنند که برگزاری دوره های بصیرتی و سخنرانی های روشنگری در مساجد باعث ترس و وحشت دشمنان شده و با هر ترفندی که می توانند به دنبال تضعیف این مکان مقدس هستند.

رئیس دفتر نماینده، ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در نهمین سالروز شهادت 21 نمازگزار این مسجد، یادواره این شهدا در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در محل این مسجد برگزار می شود و نمازگزاران بار دیگر و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با آرمان های امام و شهدا تجدید بیعت می کنند.

وی افزود: سخنران این مراسم حجت الاسلام والملسمین صدر است که کربلایی علی زینلی نیز مداح آن می باشد و از عموم مردم ولایت مدار و شهید پرور نیز جهت حضور دعوت می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۵۶۹


ارسال