شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ,19 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹
استقبال مردم زاهدان از برپایی بیستمین نمایشگاه کتاب
 
بیستمین نمایشگاه بزرگ کتاب در زاهدان مورد استقبال گرم مردم سیستان و بلوچستان قرار گرفته است.
به گزارش عصرهامون، با گذشت پنج روز از برپایی بیستمین نمایشگاه بزرگ کتاب در زاهدان، استقبال مردم روز به روز بیشتر می‌شود.

این نمایشگاه در قالب 246 غرفه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی زاهدان کار خود را پنجم اسفند ماه جاری آغاز کرد که در آن حدودا 200  ناشر اصلی، 408 نمایندگی نشر، 24 ناشر استانی و هشت کتابفروشی این استان آثار خود را در معرض دید علاقمندان قرار دادند.

یکی از شهروندان زاهدانی با ابراز رضایت از چگونگی برپایی و مدیریت این دوره نمایشگاه در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: دو روز است که به همراه فرزندانم به این نمایشگاه می آییم تا علاوه بر خرید کتاب های داروهان گیاهی و طب سنتی که علاقه خاصی به آنها دارم برای فرزندانم نیز کتاب های داستانی آموزنده خریداری کنم.

وی تنوع کتاب های موجود را علت استقبال مردم از نمایشگاه عنوان کرد و افزود: قیمت کتاب ها تا حدودی مناسب است البته اگر بن خرید دریافت کنیم قطعا از تخفیفاتی هم برخوردار می شویم.
 

خیاطی یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد نیز با بیان اینکه برای خرید برخی کتاب های درسی مدت هاست که به کتابخانه های شهر سر زده اما نتیجه ای نگرفته است، گفت: این نمایشگاه فرصت خوبی را فراهم کرد تا بتوانم به همراه دوستانم بیشتر کتاب های مورد نیاز خود را تهیه کنیم.

یکی دیگر از بازدیدکنندگان که با ویلچر در نمایشگاه حضور یافته است هم در این خصوص بیان کرد: کتاب خواندن برای انسان مفید و باعث افزایش آگاهی افراد می شود، در تمامی نمایشگاه های کتاب حضور می یابم و از کتاب های مورد علاقه ام که فلسفه و الهیات است خریداری می کنم.

در ادامه اما حسین پورمدیرعامل موسسه خانه کتاب ایران در اولین روز افتتاح این کتابخانه با بیان اینکه سیستان و بلوچستان با داشتن ظرفیت فرهنگی و سابقه تاریخی بالا یکی از بهترین جایگاه ها در حوزه فرهنگ مکتوب را دارا است، گفت: بر اساس آمار خانه کتاب ایران از سال ۱۳۵۷ تاکنون بیش از ۹۷۵ جلد کتاب توسط ناشران و نویسندگان بومی سیستان وبلوچستان به رشته تحریر درآمده که ۵۰۰ عنوان آن در حوزه دینی و مذهبی است.
 
وی با بیان اینکه حوزه‌های ادبیات و تاریخ و جغرافیا در رده‌های دوم و سوم نشر و تالیف کتاب در سیستان و بلوچستان قرار دارند، افزود: انتخاب کتاب سال به نام سیستان و بلوچستان یکی از افتخارات این استان است که از میان ۵۲ هزار کتاب که توسط ۵۸۰ داور به مرحله پایانی راه یافته اند و در نهایت نیز یک کتاب آن هم از استان سیستان و بلوچستان به عنوان کتاب سال ایران معرفی شود. این نشان از فرهنگ بالا و تمدن غنی مردم این استان در حوزه کتاب دارد.

گفته می شود بیستمین نمایشگاه کتاب در زاهدان  تا 11 اسفند ماه جاری برپا خواهد بود و علاقمندان می توانند از آن بازدید کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۳۰۵


ارسال