دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ,27 May 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
این روزها قالیشویی ها با شستن فرش ها در حالی سهم چشم گیری در خانه تکانی های مردم دارند، که با بالا رفتن تقاضا، برخی از آنها نیز به صورت غیراخلاقی اقدام به سوءاستفاده و سودجویی از شهروندان می‌کنند.
به گزارش عصرهامون، خانه تکانی یکی از رسوم قدیمی و سنتی برای استقبال از سال جدید است که همه ساله در روزهای پایانی سال این مبحث با شور و نشاط خاصی به ویژه از سوی بانوان در حال انجام شدن است.

یادش بخیر در سالیانی نه چندان دور در این ایام از دیوار هر خانه ای دو سه قالی که آب از آن چکه می کرد آویزان بود اما این روزها بازار قالیشویی ها که به روش صنعتی اقدام به شستن فرش ها می کنند داغ داغ است به گونه ای که با بالا رفتن تقاضا، برخی از قالیشویی‌ها به صورت غیراخلاقی اقدام به سوءاستفاده و سودجویی از شهروندان می‌کنند.
 
نجفی یکی از شهروندان زاهدانی در تماس با این پایگاه خبری ضمن گلایه از قیمت بالای شست وشوی فرش توسط برخی از قالیشویی های اظهار کرد: مسئولان در چنین ایامی که عده ای به دنبال سوجویی هستند باید نظارت ها را بیشتر کنند.

به گفته این شهروند، قالیشویی برای شستن یک تخته فرش6 متری و دو تخته فرش9 متری از آنها تقضای 98 هزار تومان پول کرده است، همچنین قرار بر آن بود تا سه روزه قالی ها را تحویل دهند که هم اکنون 8 روز گذشته و با هر بار تماس می گویند فردا فرش ها را تحویل می دهیم.
 
در این رابطه صاحب یک قالیشویی که نخواست نام و نشانی از وی فاش شود در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به شلوغ بودن این روزهای قالیشویی در زاهدان اظهار کرد: هزینه شستن هر فرش بستگی به نوع آن که ماشینی یا دستی است، فرق دارد به گونه ای که هزینه شستن فرش های دست بافت متری 4 هزار تومان و ماشینی متری 3هزار تومان است.

به گفته وی، زمان تحویل فرش ها حداقل سه روز است که این روزها با توجه به بارندگی ها و شلوغی کار مدت زمان تحویل کمی طولانی شده است.

وی هزینه شست وشوی یک فرش 12 متری با تراکم پایین را 36 هزار تومان عنوان کرد و گفت: کرایه حمل بار قالی در اقصی نقاط سطح شهر 20 هزار تومان می باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۹۷۵۷


ارسال